Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Białe wakacje organizowane przez MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizował dla dzieci wiele ciekawych atrakcji.

W pierwszym dniu wakacji zimowych odbył się konkurs plastyczny wraz z warsztatami malarskimi prowadzonymi przez Pana Marka Marynowskiego Dyrektora MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim pt. „Piotrków w Zimowej Szacie”. W zabawie wzięło udział liczne grono dzieci z miasta i okolic. Wszystkie dzieci podeszły bardzo profesjonalnie do zadania. Namalowane przez nich prace miały ciekawy charakter i kolorystykę. W związku z powyższym komisja podjęła decyzję nagrodzenia wszystkich prac. W tym dniu również dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka gry w szachy i warcaby.

Następnego dnia w Sali OSP odbył się spektakl teatralny ART-BI z Krakowa. Teatrzyk dziecięcy wystąpił w sztuce pt. „Królowa Śniegu”. Aktorzy teatralni wesoło zabawiali najmłodszych zapraszając ich do udziału w przedstawieniu na scenie. Spektakl bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności. Dzieci były zadowolone, uśmiechnięte i radosne. Dnia 30 stycznia odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. W zawodach wzięło udział dużo uczestników, których trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone. Zwycięzcą okazał się Jakub Sowada, II miejsce zajęła Daria Sobiesierska, a trzecie Jakub Depta. Czwartego dnia ferii najciekawszą atrakcją okazały się kalambury. Dzieciom nie zabrakło wytrwałości w odgadywaniu haseł. W tej konkurencji wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

W tym dniu odbyły się również zajęcia świetlicowe, zabawy, gry planszowe oraz zawody w kręceniu Hula-Hop i żonglerka piłką. Najlepsi zostali nagrodzeni. Pierwszy tydzień ferii zakończył się konkursem w kategorii tańca i muzyki. Dzieci licznie wzięły udział, nie odczuwały tremy przed wyjściem na scenę. Komisja wyłoniła zwycięzców nagradzając ich upominkami. Wszystkim uczestnikom zabawy miło i przyjemnie upłynął czas.
Drugi tydzień ferii rozpoczął się turniejem Tenisa Stołowego dla dzieci z gimnazjum. Zgłosiło się wielu chętnych, walka była zacięta. Najlepszymi uczestnikami okazał się Michał Siutkowski, który zajął pierwsze miejsce, tuż za nim był Sebastian Sobiesierski i Dariusz Ornat. W godzinach popołudniowych odbył się bal przebierańców dla dzieci. Dzieci przebrały się za bajkowe postacie. Trzy najlepsze kostiumy zostały nagrodzone. Atrakcją balu był konkurs tańca i śpiewu, w którym wszyscy uczestnicy otrzymali miłe upominki.
Kolejnego dnia ferii MGOKSiR zorganizował wyjazd na basen do Mogilna. Wyjazd na basen okazał się strzałem w dziesiątkę, lista wolnych miejsc zapełniła się bardzo szybko. Dzieci korzystały ze zjeżdżalni, jakuzzi, niektóre nauczyły się pływać. Wszystkie dzieci wracały z uśmiechem na twarzy i z nadzieją, że taki wyjazd odbędzie się w przyszłym roku.
Mimo niesprzyjającej pogody ferie zimowe zakończyły się wspólnym pieczeniem kiełbasek i ziemniaka przy ognisku. Atmosferę rozgrzewały konkursy z nagrodami dla licznie przybyłych dzieci. Dzieciom dużą radość sprawiało pieczenie kiełbasek, oraz wrzucanie ziemniaka do ogniska. Pomimo kończącego się wypoczynku uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.
Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez MGOKSiR upłynęły w miłej, radosnej atmosferze. Dzieci przybywały licznie na zimowiska, chętnie brały udział w przygotowanych atrakcjach. MGOKSiR przygotowuje się już do następnych, w których mamy nadzieję weźmie udział jeszcze większa liczba dzieci.