Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
,,Kolejny sukces uczniów gimnazjum w konkursie ogólnopolskim’’
Wśród laureatów tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania’’

organizowanego przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących, znalazły się dwie uczennice Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Piotrkowie Kujawskim.
      Justyna Szklarska uczennica kl. II przygotowana pod kierunkiem p. Elżbiety Sikorskiej zdobyła drugie miejsce, wyróżnienie przypadło w udziale Monice Kołodziejczak uczennicy kl. III przygotowanej przez p. Elżbietę Tretyn.
     Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 grudnia 2007 roku w gmachu Sejmu w Sali Wojciecha Trąpczyńskiego. Na początku rozdano dyplomy i upominki w konkursie
 ,,Praca naukowo-badawcza’’. Następnie nagrodzono uczestników konkursu literackiego ,,Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania’’. Gratulacje na nasze ręce, jak też rodziców, nauczycieli i dyrektorów gimnazjów były składane przez:
Opiekuna Naukowego Towarzystwa panią prof. KUL Krystynę Chałas, panią mgr Ewę Staropiętkę Kunę, przez pana wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego, wiceministra Edukacji Narodowej Krzysztofa Stanowskiego oraz drugiego zastępcę przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu RP Tadeusza Sławeckiego.
     Po wręczeniu nagród odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów gimnazjum z Puchaczowa. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Gmachu Sejmu pod kierunkiem przewodnika.
     Nagrodą okazała się również wizyta w Muzeum Narodowym, w którym z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę czasową pt. ,,Złoty wiek malarstwa flamandzkiego’’. Były tam obrazy następujących mistrzów: Petera Paula Rubensa, Pietera Brueghla i Jacoba Jordanesa. Przedstawione dzieła wywarły na nas duże wrażenie.
     Warszawę żegnaliśmy z żalem, w drogę powrotną wyruszyliśmy około godziny szesnastej.
      Udział w konkursie, zdobyte wyróżnienia przyniosły nam - uczniom i nauczycielom wiele satysfakcji także dlatego, że budują one prestiż naszego gimnazjum.