Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Uwaga na złodziei i oszustów
O tym, że przez brak czujności można stracić oszczędności, przekonała się 64-letnia mieszkanka gminy Bytoń.

Wpuściła do mieszkania dwóch nieznanych mężczyzn, którzy chcieli napić się wody. Po ich wizycie stwierdziła brak pieniędzy.
Do zdarzenia doszło w miniony weekend w jednej z wiosek w gminie Bytoń. Około godziny 10.30 do domu samotnie mieszkającej kobiety, zapukało dwóch nieznajomych. Poprosili ją o szklankę wody . Weszli do kuchni i korzystając z nieuwagi gospodyni, ukradli pieniądze w kwocie 150 złotych.

Kobieta po czasie zorientowała się, że została okradziona i zgłosiła ten fakt na policję. Poszkodowana opisała sprawców, jako mężczyzn w wieku około 40 i 60 lat o urodzie "cygańskiej". Poruszali się osobowym autem w kolorze zielonym.

Apelujemy szczególnie do osób starszych i samotnie mieszkających, aby stosowały zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Pamiętajmy, że łatwowierność, uprzejmość, czasem brak doświadczenia w niektórych sytuacjach mogą zostać wykorzystane przez oszustów i złodziei.

Sprawcy z reguły nie działają w pojedynkę. Przeważnie są to grupy dwuosobowe, często narodowości cygańskiej. Taktyka działania oszustów polega najczęściej na tym, iż jeden ze sprawców zajmuje rozmową osobę pokrzywdzoną, drugi w tym czasie plądruje mieszkanie, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty.

*Pamiętajmy, jeżeli mamy podejrzenie, co do wiarygodności osoby, która nas odwiedziła lub oferuje nam do sprzedaży towary bądź usługi, dzwoń na policję!*

                                                                     mł.asp. Marcin Krasucki
                                                               oficer prasowy KPP Radziejów
                                                                          tel. 695880193