Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Nowe szkolenie Akademii PARP!
Akademia PARP udostępniła właśnie nowe szkolenie internetowe z zakresu finansowo –prawnego. „Podatek CIT” to wiedza, która pomoże zrozumieć trudne zagadnienia podatkowe.

Prawidłowe ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem CIT to wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. – To trudny temat, nawet dla specjalistów od podatków. Co mają powiedzieć właściciele i pracownicy mały firm, które podlegają tej formie opodatkowania? – mówi Aneta Grzyb–Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. 
 
Z myślą o tych małych przedsiębiorstwach powstało nowe szkolenie on-line „Podatek CIT”. Wyjaśnia pojęcia na przykładach, uzupełnionych ćwiczeniami i studiami przypadków. Teoria napisana jest językiem łatwym i zrozumiałym. – Szkolenie będziemy aktualizować. Jeżeli pojawią się nowe regulacje w ustawie, będziemy uzupełniać szkolenie o te zmiany – zapewnia Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.
 
Kto jest podatnikiem i jakie są podstawowe elementy podatku CIT, czym są przychody podatkowe i koszty uzyskania przychodów oraz zwolnienia podatkowe - to moduły, które już są dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. W przypadku podatku od osób prawnych, szczególnie skomplikowane są zasady zaliczania wydatków w koszty podatkowe. Dlatego tematyka kosztów uzyskania przychodu na pewno przyciągnie wielu zainteresowanych - mówi Aneta Grzyb-Hejduk. Zachęcamy jednak do przejścia szkolenia po kolei. Już niedługo zostaną uruchomione kolejne trzy moduły podejmujące zagadnienia dotyczące amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, płatnika podatku dochodowego i dochodów z udziału w zyskach osób prawnych oraz zapłaty podatku i zeznania podatkowego.
 
- Przepisy podatkowe są skomplikowane i trudne w interpretacji, a także często zmieniane. Dlatego wychodzimy naprzeciw polskim przedsiębiorcom i uruchamiamy kolejne szkolenia internetowe związane z tą tematyką – podkreśla Aneta Grzyb-Hejduk. Oprócz szkolenia o podatku CIT dostępny jest także „Podatek VAT”, który już cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników Akademii PARP. W przygotowaniu znajduje się szkolenie o podatku PIT.
 
Na portalu edukacyjnym pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się siedem szkoleń z zakresu finansów i prawa. Oprócz najnowszego szkolenia „Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)”, przedsiębiorcy mogą skorzystać z takich tematów, jak „Prawo Pracy”, „Podatek VAT”, Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MSP”, „Zabezpieczenie transakcji handlowych”, „Biznesplan” oraz „Zamówienia publiczne”. Jeszcze w tym roku dział finansowo-prawny będzie uzupełniany o szkolenie z zakresu podatku PIT.
 
                                                      Więcej informacji: msp@akademiaparp.gov.pl
                                                      Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)