Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Relacja z pielgrzymki klas III gimnzajum do Lichenia
12 października licheńskie sanktuarium nawiedziło blisko 4 tysiące młodych osób z klas III gimnazjum, którym towarzyszyli kapłani, katecheci wychowawcy i rodzice.

(fot. Robert Adamczyk)

Jest to już tradycyjny punkt w programie duszpasterskim realizowany z wielkim powodzeniem w naszej diecezji.
Głównym celem pielgrzymki jest przygotowanie tych młodych ludzi do odpowiedzialnego przeżycia sakramentu bierzmowania, a także wskazanie właściwej drogi do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem.
Pielgrzymka rozpoczęła się w Kaplicy Trójcy Świętej licheńskiej bazyliki - koncertem ewangelizacyjnym zespołu Ps 150 z Piotrkowa Kujawskiego, którego liderem jest ks. Sławomir Deręgowski. Razem z ks. Grzegorzem Nowickim – diecezjalnym duszpasterzem młodzieży – „porwali” uczestników do uwielbienia Boga śpiewem, tańcem i gestami.

(fot. Marta Śniegowska)

Kolejnym punktem spotkania była katecheza wygłoszona przez miejscowego duszpasterza na temat sakramentu pojednania – wszyscy otrzymali rachunek sumienia w formie poręcznego folderu – napewno był on pomocny w przygotowaniu do sakramentu Bożego miłosierdzia - w tym miejscu warto zauważyć, że bardzo wielu młodych ludzi z niego skorzystało, co było namacalnym znakiem, że takie spotkania są niezwykle wartościowe i ważne.

(fot. Marta Śniegowska)

W samo południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, koncelebrowana wraz z 60 kapłanami. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół Ps 150, a liturgiczną młodzież z parafii św. Jakuba z Piotrkowa Kujawskiego. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Nowicki. który powiedział młodym między innymi: „Nie pozwólcie aby paraliżował Was grzech, który wdziera się do Waszego życia przez nałogi, nienawiść, pornografię czy brak miłości. Nie dawajcie się rozchwytywać oszustom, którzy mówią jak macie żyć, a tak naprawdę robią wam z głowy śmietnik, a w sercu totalny bałagan – ich interesuje tylko jak zrobić na was niezłą kasę... Buduj na skale, buduj na Jezusie byś w momencie gdy zapytają cię: kim jesteś? - mógł odpowiedzieć jestem cenny, jestem wielki, jestem wartościowy. Bardzo ważnym momentem tego dnia było także przekazanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży wraz z różańcem - młodym z dekanatu lipnowskiego – gdzie rozpoczyna się Jego peregrynacja po wszystkich dekanatach diecezji. Kopię Krzyża ŚDM, którą dzięki staraniu ks. Radosława Nowackiego – dyrektora Wydziału Duszpasterskiego – od roku posiada nasza diecezja, poświęcił ks. Biskup Ordynariusz w tamtym roku, w czasie spotkania młodych w Niedzielę Palmową w Bazylice katedralnej we Włocławku. Pielgrzymka zakończyła się podziękowaniami w których młodzież szczególnie wdzięczna była Pasterzowi diecezji za odwagę bycia z nimi, a także za sumienne i zdecydowane wskazywanie duchowych drogowskazów pomocnych a wręcz nieodzownych w pogłębianiu relacji z Jezusem Chrystusem.

                                                           autor: Jakub Kaczmarek

(fot. Marta Śniegowska)