Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Sprzęt dla strażaków
Urząd Marszałkowski co roku pomaga wyposażyć jednostki ochotniczej straży pożarnej z regionu w nowoczesny sprzęt. Tegoroczne wsparcie na zakup ekwipunku to 480 tysięcy złotych.

W czwartek (28 października) w Plebance w gminie Waganiec uroczyście przekażemy go druhom z powiatów aleksandrowskiego, włocławskiego i radziejowskiego.
Miło nam poinformować że Ochotnicza Straż Pożarna w Połajewie otrzyma  łódź 6-osobową wraz z osprzętem; oraz przyczepą do transportu ludzi.
W tym roku samorząd województwa wsparł 82 jednostki ochotniczej straży pożarnej. Sprzęt podarowany strażakom ma różną wartość. Są to m.in. agregaty prądotwórcze, pompy, kombinezony, sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, drabiny, łodzie i elementy stroju strażackiego.
 
- Jednostki ochotniczej straży pożarnej najczęściej przyjeżdżają na miejsce zdarzenia jako pierwsze, jako pierwsze interweniują i udzielają pomocy potrzebującym – mówi marszałek Piotr Całbecki - Dlatego bardzo ważne jest to, aby druhowie - ochotnicy z naszego regionu byli dobrze wyposażeni. Dzięki wsparciu przekazanemu przez samorząd województwa będą mogli działać sprawniej i skuteczniej.
 
Uroczyste przekazanie sprzętu strażakom z powiatów aleksandrowskiego, włocławskiego i radziejowskiego odbędzie się 28 października na parkingu przed restauracją Europa w Plebance w gminie Waganiec (powiat aleksandrowski). Początek o godzinie 15.
W ubiegłym tygodniu (20 października) w Więcborku uroczyście przekazaliśmy sprzęt strażakom z powiatu tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.
 
Wkrótce odbędą się spotkania ze strażakami z pozostałych powiatów.
 
Samorząd województwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pomaga też wyposażyć w nowoczesny sprzęt Państwową Straż Pożarną w naszym regionie. Więcej na ten temat tutaj
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego