Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Idźmy do wyborów! Pieniądze na place zabaw czekają
Nagrodzimy lokalne społeczności, które najbardziej serio potraktują udział w wyborach samorządowych 21 listopada.

W obwodach o największej frekwencji głosowania wiosną przyszłego roku stanie pięć ufundowanych przez samorząd województwa placów zabaw.
 
To już się raz udało. Pierwszy konkurs, w którym nagrodami były sfinansowane przez województwo place zabaw w gminach, w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą, zorganizowaliśmy rok temu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Dzięki temu, że do urn poszliśmy naprawdę tłumnie, wykazując się wielką obywatelską odpowiedzialnością, w obecnej kadencji nasz region reprezentują w PE aż trzej deputowani. Chcemy, by także w tych wyborach padały frekwencyjne rekordy. Wybieramy przecież tych, którzy będą rządzić w naszych miastach, gminach i powiatach, a także naszym regionem przez najbliższe cztery lata – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
 
O kampanii frekwencyjnej przed wyborami do parlamentu europejskiego pisaliśmy tutaj:
 
Tym razem do wzięcia jest pięć znakomicie wyposażonych placów zabaw, każdy wart 30 tysięcy złotych. Otrzymają je najlepsze pod względem frekwencji wyborczej samorządy gminne, sklasyfikowane w następujących kategoriach:
 
·         pięć największych miast regionu (wszystkie na prawach powiatu oraz Inowrocław)
·         stolice powiatów ziemskich
·         pozostałe gminy miejskie
·         gminy wiejsko-miejskie
·         gminy wiejskie.
 
O lokalizacji skwerów zdecydują samorządy gmin po konsultacjach ze społecznościami zamieszkującymi rejon tych obwodów wyborczych, w których padną gminne rekordy frekwencji.
 
Promując udział w wyborach, chcemy też pomóc Państwu we właściwym wypełnieniu kart do głosowania w wyborach do sejmików, ponieważ w samorządowej elekcji sprzed czterech lat właśnie w nich oddano najwięcej nieważnych głosów. Jak zagłosować tak, by nasz głos na pewno poparł kandydaturę, o którą nam chodzi?
 
Na kandydatów do sejmiku głosujemy na dużej niebieskiej karcie (jedna z trzech lub czterech, które otrzymamy). Choć będzie tam kilkadziesiąt nazwisk, możemy wskazać tylko jedno z nich! Głosujemy na nazwisko i na listę: najpierw znajdź numer listy i nazwę komitetu wyborczego, potem na liście tego komitetu właściwe nazwisko, które zaznaczysz krzyżykiem w umieszczonej obok niego kratce. Gotowe.
 
Do zobaczenia przy urnie!
 
 Beata Krzemińska
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
 
15 listopada 2010 r.