Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Ferie 2011 r. Organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim.

W tym roku MGOKSiR przygotował bardzo bogatą ofertę programową dla dzieci i młodzieży szkolnej z Piotrkowa Kujawskiego i okolic. Od samego początku placówka była oblegana za sprawą bardzo ciekawych zajęć . W pierwszym dniu ferii dzieci wykazały się zdolnościami plastycznymi tworząc przepiękne kompozycje z makaronu. We wtorek młodzi sympatycy sztuki kulinarnej tworzyli fantazyjne sałatki , które zostały skonsumowane z apetytem przez dzieci. Po wspaniałej uczcie wszyscy uczestnicy wzięli udział w „mini liście przebojów”. W środę królował tenis stołowy w którym udział wzięli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy : I-III oraz IV-VI.

Dzieci które nie brały udziału w turnieju mogły wykazać się zręcznością w modelowaniu plasteliny. Podczas zajęć świetlicowych nie zapomnieliśmy również o zbliżających się świętach wielkanocnych. Dzieci własnoręcznie wykonały koszyczki oraz inne ozdoby wielkanocne. O godz.1600 w progach MGOKSiR zagościł teatrzyk „Art-Re” z Krakowa w przedstawieniu pt; „PINOKIO”. Piątek był dniem w którym każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Mali sportowcy rywalizowali w turnieju babingtona. Inne uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem: „Jak spędzam białe wakacje”, a pozostali uczestnicy bali udział w zabawach grupowych.

Następny tydzień ferii zimowych również obfitował w ciekawe zajęcia. W poniedziałek czterdziesto osobowa grupa dzieci wyjechała do kina Helios w Koninie gdzie obejrzeli zabawny film pt; „Marmaduke” W związku z trwającym karnawałem we wtorek dzieci mogły własnoręcznie przygotować najdziwniejsze maski karnawałowe które ozdobiły ich stroje na balu karnawałowym który odbył się następnego dnia czyli w środę. Podczas balu zostały wręczone nagrody za najciekawsze stroje karnawałowe.

W czwartek uczestnicy ferii zimowych wyjechali na wycieczkę do krytej pływalni w Mogilnie. W ostatnim dniu ferii zorganizowano wielkie ognisko połączone z pieczeniem pysznych kiełbasek. Po smakowitym posiłku wszystkie dzieci udały się na salę , gdzie dyrektor MGOKSiR pan Marek Marynowski osobiście wręczył nagrody wszystkim uczestnikom zajęć. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody rzeczowe.

Dzieci oraz kadra MGOKSiR serdecznie dziękuje osobom które pomogły przy organizacji tegorocznych ferii. Szczególnie dziękujemy panu Dyrektorowi Stanisławowi Kwiatkowskiemu za udostępnienie autobusu na wyjazd do kina i na basen.

Tekst: MGOKSiR

 Foto: MGOSiR