Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Zimowo, karnawałowo, ale …..z uczuciem
Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, ale są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków.

W naszym przedszkolu każda grupa przygotowała uroczystość z okazji ich święta. Królewskie powitanie przygotowały Skrzaty. Dostojnych gości zaprosili do obejrzenia bajki pt. „O dobrej Marysi i złej Dorotce”. Każda grupa starała się zaprezentować własny, ciekawy program artystyczny: „Dwanaście miesięcy”, „Dziadziu, babciu kocham Cię”. Z wielką radością i uczuciem śpiewały, tańczyły, wygłaszały wiersze. Babcie i dziadkowie przyglądający się teatralnym popisom zdawali się być znacznie bardziej przejęci niż młodzi wykonawcy. Nic dziwnego, oprócz tremy musieli zapanować nad wzruszeniem, którego nie sposób było uniknąć. Szanowni goście trud dzieci nagrodzili ogromnymi brawami, a potem pochwałom nie było końca.

Choć tradycja balów karnawałowych ma w naszym przedszkolu wiele lat, to każdy z nich jest inny i niepowtarzalny. Stroje dzieci są coraz bardziej kolorowe i wyszukane, a wspomnienia jak zawszenie niezapomniane. Już po raz drugi zorganizowaliśmy Wielki Bal Księżniczek, tym razem z bohaterami bajek Disneya „Zaplątani” oraz „Piękna i Bestia”. Wszyscy powitaliśmy się korowodem marszowym i prezentacją swoich wspaniałych bajkowych kreacji. Nie zabrakło również gier  i zabaw dla naszych milusińskich. Kapitan balu doskonale poradził sobie z kolejnym zadaniem naśladując ryk Bestii… Przerażający krzyk rozległ się wielkim echem w zamku księżniczek. Dzieci bawiąc się w rytm bajkowej muzyki, na przerwę wcieliły się w postać Gburka i pomagały Śnieżce odkurzyć niewysprzątaną chatkę. Egipska Księżniczka zaprosiła dzieci do korekty bajki „Roszpunka”. Głośne „buuu” rozległo się za każdym razem ilekroć dzieci usłyszały nieprawdziwe słowa historii. Ochotników do podawania właściwych słów nie brakowało.

Kolejnym niezapomnianym przeżyciem był udział w balu integracyjnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Radziejowie. Radziejowski Dom Kultury zamienił się w cudowną salę balową, w której zagościły postacie ze znanych bajek. Największą atrakcją było przedstawienie „NIE MA TEGO ZŁEGO…” wykonaniu pracowników internatu. Profesjonalne wykonanie, wspaniałe stroje, tajemniczy nastrój oraz baśniowa muzyka wzbudziły w nas niezwykłe doznania i wprowadziły w taneczne rytmy.

                                                                                                                   Katarzyna Dziubich 
                                                                                       Katarzyna Ulewicz 
                                                                                       Hanna Betlińska