Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Razem dla bezpieczeństwa nad wodą
Radziejowscy policjanci przygotowują się, do nadchodzącego sezonu wakacyjnego. Nad jeziorami Gopło oraz Głuszyńskim służbę pełnić będą zwiększone siły policyjne.

  Wykorzystana będzie łódź „ Harpun” oraz motocykle ogniwa ruchu drogowego. A wszystko po to żeby wakacje upłynęły w miłej i spokojnej atmosferze.
Już wkrótce wakacje, czas wypoczynku i zabawy. Wielu z Was wyjedzie odpoczywać nad wodę. Pamiętajcie aby ten okres spędzić bezpiecznie i szczęśliwie wrócić do domu.
Aby tak się stało wczoraj (30.05) zaktualizowano „ Porozumienie dotyczące współdziałania w sezonie letnim pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Radziejowie a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie”. W ramach tego porozumienia, szczególnie w weekendy oraz podczas imprez rekreacyjnych, policjanci i strażacy będą pełnić służby nad jeziorami Głuszyńskim oraz Gopło. Koordynatorem tych działań z ramienia KPP Radziejów będzie naczelnik wydziału prewencji podinsp. Marian Polak. Dodatkowo jak w ubiegłych latach policjanci będą współpracować z WOPR oraz Państwową Strażą Rybacką.
Podczas patroli mundurowi będą wykorzystywać łódź służbową typ „ Harpun-490” . Dodatkowo w tym roku trudno dostępne tereny nad jeziorami, będą patrolować funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego na motocyklach.
Przed wakacjami oraz w okresie wakacyjnym, odbędą się spotkania z dziećmi i młodzieżą, w trakcie których poruszane będą tematy bezpiecznego wypoczynku .


Poniżej kilka wskazówek i przestróg dla wypoczywających nad wodą i w wodzie.

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby uprawnione.
2. Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu.
3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
5. Nie wolno gwałtownie się zanurzać.
6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji.
7. Należy pamiętać, że każde zbliżenie się do wody może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy odpowiednich warunków bezpieczeństwa.
8. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.

                                                                                       mł.asp. Marcin Krasucki