Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Nowe gospodarstwo agroturystyczne zaprasza
Wakacje to czas wypoczynku, relaksu, czas, który poświęcamy bliskim. Ważne jest gdzie i jak go spędzimy.

Coraz częściej Polacy planują letni wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.
     W powiecie radziejowskim jest kilka dobrze funkcjonujących gospodarstw agroturystycznych. Ostatnio przybyło kolejne – w gminie Piotrków Kujawski, a dokładnie we wsi Sokoły.
     Państwo Grzegorz i Beata Baranowscy w roku 2008 złożyli wniosek o pozyskanie środków unijnych na zaadoptowanie starego domu z 1936 r. po dziadkach na gospodarstwo agroturystyczne. Po roku wniosek ich został rozpatrzony pozytywnie, a w kwietniu 2010 r. rozpoczęli remont domu. Obiekt dostosowany jest do turystów niepełnosprawnych – pojazd dla wózków inwalidzkich i łazienka z urządzeniami ułatwiającymi osobom niepełnosprawnym korzystanie z niej.
    

 Gospodarstwo dysponuje 13 miejscami noclegowymi. Każdy pokój połączony jest z łazienką. Goście mogą korzystać z kuchni wyposażonej we wszystkie podstawowe sprzęty, a także grilla. Wokół domu rozciąga się 30 arowa łąka, kolejne 70 arów łąki będzie przeznaczone do jazdy konnej. Nie opodal gospodarstwa, jest staw – raj dla wędkarzy. Można zwiedzać okolicę jeździć na rowerze, można również odwiedzić ciekawe miejsca położone w odległości od 30 – 80 km, np. Licheń, Kruszwicę, Inowrocław, Ciechocinek i Toruń .

     Gospodarze „Ostoi Nadgoplańskiej” (tak nazwano nowe gospodarstwo agroturystyczne) nawiązali współpracę z gospodarstwem Mirosława Nowackiego, położonym nad jeziorem Gopło oraz właścicielem gospodarstwa w Chełmiczkach.
    

 „Zapraszamy gości na wypoczynek weekendowy oraz dłuższy. U nas można organizować spotkania klasowe, uroczystości rodzinne czy imprezy integracyjne. Chętnie przyjmujemy gości z czworonożnymi pupilami. W ciągu dnia można pograć w siatkówkę, wędkować, rozpalić ognisko a wieczorem posłuchać rechotu żab" – zapewnił Grzegorz Baranowski.

„Ostoja Nadgoplańska”
Sokoły 6
88-230 Piotrków Kujawski
tel. kom. 692-080-967
 
                                                                                      Wanda Wiatrowska

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!