Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Narkotestery dla Policji
Policjanci z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim, otrzymali od Urzędu Gminy narkotestery. Sprzęt będzie wykorzystywany w działaniach skierowanych na osoby zażywające narkotyki.

Dziś(14.10) w południe w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, nastąpiło przekazanie narkotesterów. Na ręce kierownika miejscowego posterunku asp. szt. Dariusza Rolewskiego, testery przekazał Burmistrz Mirosław Skonieczny. W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Miasta Jarosław Waszak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Rybak.

"Zakupione testy to potężna broń w walce z coraz powszechniejszymi narkotykami. W znaczny sposób przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa oraz zmniejszenia tego zjawiska w powiecie radziejowskim" powiedział asp. szt. Dariusz Rolewski .
Testery są niewielkich rozmiarów. Zestaw do zbadania jednej osoby składa się z testera, odczynników i patyczka do pobrania śliny z podniebienia . Pobieranie próbki trwa tylko 30 sekund. Wyniki gotowe są w ciągu 5-10 minut. Urządzenia te będą wykorzystywane, wobec podejrzanych o zażywanie środków odurzających.

asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów