Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
HARCERSKI START
W Szkole Podstawowej w Dębołęce powstaje drużyna harcerska.

Chętnych do niej jest czternaścioro uczniów. Nie mają jeszcze mundurów, ich wiedza i umiejętności odbiegają od starszych harcerzy z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim czy harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim. Są jednak pełni zapału a ochotą do pracy i samokształcenia zadziwiają całą społeczność. Nic więc dziwnego, że harcerski start rozpoczął się właśnie w ich macierzystej szkole. Pani dyrektor Elżbieta Niedziałkowska z aprobatą podeszła do naszego pomysłu- sama w szkolnych czasach była harcerką.

Harcerski start w rok szkolny 2011/2012 odbył się pod hasłem” Rywalizacja zastępów- Dębołęka 2011.” Do bazy w Szkole Podstawowej w Dębołece harcerze dotarli podstawionym przez władze oświatowe gminy Piotrków Kujawski autobusem szkolnym. Do rywalizacji przystąpiły dwa zastępy gospodarzy, dwa zastępy piotrkowskiej” podstawówki” oraz zastęp starszoharcerski z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim. Nad całością czuwali instruktorzy phm. Małgorzata Graczyk i phm. Krzysztof Kowalski. Szkoleniem zajęły się przyboczne ze sztabowej sekcji dh phn. Grzegorza Piaseckiego, logistycznego wsparcia udzieliła dh Joanna Zaradzka.

Imprezę otwarto uroczystym apelem. Harcerze bawiąc się poznawali ideologię i symbolikę ZHP. Ćwiczyli swe umiejętności na grze terenowej, musztrze. Jak każe harcerski zwyczaj odbyło się „ świecowisko” z gawędą i kręgiem.
Mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w terminarz środowiska harcerskiego Piotrkowa Kujawskiego. Szczególnie liczymy na dalszą przychylność dyrektorów szkół, władz oświatowych gminy oraz samego Burmistrza MG Piotrków Kujawski. Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

                                                              Phm. Krzysztof Kowalski