Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Uroczyste oddanie Stacji Uzdatniania Wody
W dniu 25.11.2011 roku w sposób uroczysty została oddana do eksploatacji Stacja Uzdatniania Wody w Piotrkowie Kujawskim,

w sposób uroczysty, ponieważ odbiór techniczny miał miejsce 31 października tego roku. Celem inwestycji była poprawa gospodarki wodnej, co w znacznym stopniu przyczyniło się do polepszenia jakości wody.

Dokumentacja techniczna została opracowana 12 sierpnia 2008 roku a 8 lipca 2009 roku złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Wykonawca został wybrany w drodze przetargu nieograniczonego. I tak konsorcjum firm WODROPOL SA z Wrocławia i KREVOX – Europejskie Centrum Ekologiczne Sp.z.o.o z Warszawy w okresie od grudnia 2010 roku do października 2011 roku zmagało się z zadaniem. Efektem końcowym jest woda o doskonałych parametrach jakościowych i takie jej ilości, aby nawet w najbardziej suche lata nikomu nie zabrakło.

Całkowita wartość wyniosła 7 mln 464 tys. zł. dofinansowanie w ramach PROW wyniesie 2 mln 880 tys. zł.
Brakującą kwotę, czyli ponad 4,1 mln została pokryta z kredytu a 500 tys. środki własne.
Nasza Stacja Uzdatniania Wody, jako nieliczna w Polsce posiada teraz trzystopniowy system filtracji, dlatego nie straszne nam są azotany i manganiany.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Dariusz Kurzawa – V-ce Marszałek woj. kuj.-pom, Starostowie powiatu radziejowskiego: Marian Zieliński oraz Dariusz Jałoszyński, przedstawiciele firm wykonujących modernizację obiektu, Radni obecnej i poprzedniej kadencji.
Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. kan. Zbigniew Cabański - Proboszcz parafii pw Św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim.

                                                                     Irena Marek