Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Ostrożnie z fajerwerkami
Czas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku, to okres, kiedy wielu z nas kupuje petardy, sztuczne ognie i inne fajerwerki.

Ale oprócz radości związanej ze świętowaniem, niekiedy dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Pamiętajmy, że zgodnie z prawem materiały pirotechniczne mogą zakupić tylko osoby, które ukończyły 18 lat.

Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, przypominamy podstawowe zasady, którymi należy kierować się podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych:

• nie kupuj petard niewiadomego pochodzenia,
• zakupione petardy powinny mieć polski atest oraz instrukcję w języku polskim, na opakowaniu powinna być także podana data ważności produktu,
• używaj środków pirotechnicznych po dokładnym zapoznaniu się z załączoną instrukcją,
• pamiętaj materiały pirotechniczne nie powinny być używane przez dzieci,
• informujmy policję o handlowcach, którzy sprzedają petardy dzieciom,
• przestrzegaj zakazu stosowania fajerwerków wewnątrz pomieszczeń,
• nie używaj fajerwerków w grupie osób i w miejscach publicznych, w których mogą one spowodować inne zagrożenia np. pożar.

Ustawa z dnia 22 czerwca 2001 roku o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wykonywania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, mówi:

– - art. 36 - sprzedaż materiałów pirotechnicznych bez koncesji zagrożona jest karą od roku do 10 lat więzienia- art. 37 - sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim zagrożona jest karą grzywny, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do 2 lat.

Każdorazowo Policja będzie reagowała na informacje przekazywane przez mieszkańców o fakcie sprzedaży materiałów pirotechnicznych nieletnim.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę w obchodzeniu się z fajerwerkami !!!!


asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów