Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Rok Janusza Korczaka – Rok Praw Dziecka
Na miesiąc marzec w Przedszkolu Samorządowym w Piotrkowie Kujawskim został opracowany projekt edukacyjny,

 który umożliwi dzieciom poznanie postaci Janusza Korczaka - prekursora praw i przyjaciela dzieci. Przedszkolaki wspólnie obejrzały bajkę pt. „Dziecięcy parlament” – jedną z wielu części książki pt. „Król Maciuś I” autorstwa Janusza Korczaka. Poznały nie tylko swoje prawa, ale również obowiązki. Dziewiątego marca odbyło się w przedszkolu „Spotkanie różnych kultur”.Wszystkie grupy przedszkolne oraz zaproszeni goście – dzieci z klasy „0” Szkoły Podstawowej w Byczu prezentowały różne kraje i rasy.

W przepięknych strojach, w wierszach, tańcach i piosenkach przybliżyły swoim rówieśnikom obyczaje, kulturę wybranego narodu. Podczas wspólnej zabawy pokazały, że wszystkie dzieci na całym świecie mają takie same prawa. Znajomością swoich praw oraz kunsztem artystycznym dzieci mogą wykazać się w ogłoszonych przez naszą placówkę powiatowych konkursach plastycznych „My dzieci znamy swoje prawa” oraz „Mam prawo do życia w miłości”.

W Gazetce Przedszkolaka zaproponowano przedszkolakom wykonanie postaci Króla Maciusia I. W każdej grupie przedszkolnej przeprowadzono szereg zajęć i zabaw, podczas których dzieci miały okazję poznać i zrozumieć swoje prawa. Podsumowaniem projektu będzie zaproszenie rodziców na zajęcia otwarte, gdzie dzieci będą mogły pochwalić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

                                                              Elżbieta Doręda