Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Uroczystość poświęcenia i oddania do użytku Świetlicy Wiejskiej w Zborowcu
W dniu 28.11.2012 roku w miejscowości Zborowiec miała miejsce uroczystość poświęcenia i oddania do użytku świetlicy wiejskiej po jej gruntownej przebudowie.

 
W dniu 28.11.2012 roku w miejscowości Zborowiec miała miejsce uroczystość poświęcenia i oddania do użytku świetlicy wiejskiej po jej gruntownej przebudowie. Uczestniczyło w niej wielu gości: Dariusz Kurzawa - Wicemarszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego, Mirosław Skonieczny – Burmistrz Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim ze współpracownikami, Sławomir Bogucki - Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi obecnej kadencji, Piotr Siutkowski - Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi kadencji 2006-2012, Tomasz Najlepszy – Inspektor Nadzoru Budowlanego wraz ze współpracownikami, Mieszkańcy, Sponsorzyakcji cegiełkowej”.
 
Obiekt został poświęcony przez ks. Kanonika Zbigniewa CabańskiegoProboszcza Parafii w Piotrkowie Kujawskim. Przecięcia wstęgi, która była symbolicznym gestem otwarcia świetlicy dokonali: Marszałek, Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej obecnej i poprzedniej kadencji, Pani Sołtys wraz z najmłodszymi mieszkańcami sołectwa.
 
Podczas okolicznościowego przemówienia Burmistrz wskazał celowość istnienia i funkcjonowania świetlic wiejskich w małych społecznościach, dzięki czemu mieszkańcy mogą się integrować, dzielić swoimi pasjami i dobrze zagospodarować wolny czas „Co będzie się działo zależy od Was - to jest do Waszej dyspozycji”.
Na powyższe zadanie pozyskaliśmy środki w ramach PROW. Całkowita wartość zadania wynosiła 312.481,62 zł, współfinansowanie ze środków unijnych w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” wyniesie 189.828,00 zł, środki własne 122.653,62 zł.
Na sali padało wiele podziękowań, ciepłych słów. Pani Sołtys Elżbieta Maniewska w swoim wystąpieniu, podkreśliła wagę i znaczenie dla społeczności tego obiektu. Podziękowała władzom, sponsorom, mieszkańcom za życzliwość oraz okazaną pomoc.
Życzyła wszystkim spokoju, współpracy, optymizmu. Były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia. Uroczystość uświetnił zespół z rodzinnego Zborowca oraz występy dzieci i młodzieży.