Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Kolejne udane XV Dni Piotrkowa Kujawskiego
XV Dni Piotrkowa Kujawskiego odbyły się dn. 26.07.2009 r. na stadionie miejskim w Piotrkowie Kujawskim.

Imprezę tradycyjnie rozpoczęła „Sołtysiadą „.- konkurencje sportowe ,bieg na 100 m ,skok w dal,wciąganie po linie ,pchnięcie kulą,podciąganie na drążku,turniej strzelecki z broni pneumatycznej cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku .Następnie odbył się mecz piłki nożnej samorządowców Piotrkowa Kujawskiego i Topólki. W sportowych zmaganiach Piotrków Kujawski został pokonany przez samorządowców Topólki.

Od godz. 1500 nastąpiło otwarcie wystawy Rękodzieła Artystycznego i Malarstwa. Prace malarstwa sztalugowego zaprezentowali Alina.Miętkiewicz, Marek.Marynowski, Państwo Dębowscy, Aleksandra Sas Wisłocka., zaś Henryka.Marciszewska wystawiła własnoręcznie wyszywane obrazy. Natomiast uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi obrazy, hafciarstwo i inne.
Rzeźba ludowa w drewnie prezentowana przez artystów z Województwa Kujawsko - Pomorskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szeroko zgromadzonej publiczności. Tajniki kowalstwa na żywo zaprezentował nasz lokalny artysta Andrzej Schmidt.
Nie zabrakło atrakcji dla młodszych dzieci. Największym powodzeniem cieszyło się wesołe miasteczko w skład którego wchodziły: zjeżdżalnia, trampoliny, przejażdżki kucykami, samochodzikami, quadami.i wiele innych atrakcji.
Wraz z koncertem orkiestry dętej nastąpiło uroczyste otwarcie XV Dni Piotrkowa Kujawskiego. Występy zespołów tańca nowoczesnego”Break Dance”- zaprezentował utalentowany tancerz Adrian Banasiak ,oraz dzieci działające przy MGOKSiR. Zgromadzona publiczność nagrodziła tancerzy licznymi brawami.

Zespół „Piotrkowianie”pod dyrekcją p. Marka Marynowskiego, laureat prestiżowego konkursu w Ciechocinku wystąpił z pieśniami i przyśpiewkami ludowymi naszego regionu. za co otrzymał od licznie zgromadzonej publiczności podziękowania w postaci braw.
O dobrą atmosferę zadbały zespoły muzyczne „Avanti” oraz „ Mister”, które zachęciły do dalszej zabawy zgromadzoną publiczność. Punktem kulminacyjnym , który nastąpił o godz. 20.00 był koncert gwiazdy wieczoru Janusza Laskowskiego. Artysta swoim występem porwał wielotysięczną publiczność, która wielokrotnie domagała się o bisy. Na koniec wspólnie z publicznością został zaśpiewany utwór „Kolorowe Jarmarki”.
Na zakończenie imprezy odbyła się wspólna zabawa z udziałem zespołu „Sampler”.

Film z XV Dni Piotrkowa Kujawskiego znajduje się pod tym adresem http://www.youtube.com/watch?v=0xtOlAYEASI

                                                                     MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim