Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Działalność kulturalno-oświatowa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi w roku 2008
Kierując się dobrem każdego uczestnika Warsztatu Terapii Zajęciowej działalność naszej placówki skierowana jest nie tylko na rehabilitacje zawodową ale także na integracje społeczną.

Warsztat realizuje zadania zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Realizacja przez Warsztaty tych celów odbywa się poprzez: ogólne usprawnianie, rozwijanie umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, przygotowanie do życia w środowisku społecznym, między innymi przez rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach oraz innych umiejętności niezbędnych w niezależnym życiu, a także poprawę kondycji psychicznej. Realizacja powyższych celów również odbywa się poprzez udział uczestników w życiu kulturalno - oświatowym. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi w roku 2008 były organizatorem szeregu imprez o charakterze kulturalno - oświatowym, a także były zapraszane przez inne placówki. Ten rok uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej spędzili czynnie biorąc udział w licznych imprezach sportowych, kulturalnych a także konkursach plastycznych i innych.
Tradycją naszej placówki jest składanie życzeń naszym uczestnikom w dniu ich święta - imienin. Dla każdego z Nich to chwila uroczysta i pełna wzruszeń.
W kwietniu na zaproszenie Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Warsztaty wzięły udział w „Światowym dniu Inwalidy”. Uroczystość odbyła się w Dobrem. W dniu tego święta za przepiękny minirecital Agnieszka, nasza uczestniczka otrzymała wyróżnienie.
W maju WTZ brały udział w obchodach „Dnia Godności Osobistej z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Uroczystość była odbyła się w Bydgoszczy. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji osób niepełnosprawnych a następnie odbył się koncert orkiestry Vita Activa w Filharmonii Pomorskiej.
W dniu 21. maja obchodziliśmy Dzień Matki. Na uroczystość zaproszone zostały mamy uczestników. Ich pociechy przedstawiły program artystyczny, złożyły życzenia i wręczyły swoim mamom laurki. Dzięki pozyskanym sponsorom uroczystość odbyła się przy kawie i słodkościach.
Coroczną imprezą, w której uczestnicy WTZ biorą udział jest impreza sportowa - Miting Biegowy w Radziejowie. W zawodach zespołowych zajęliśmy II miejsce drużynowo , natomiast w konkurencjach indywidualnych sukcesy odniosło dwóch uczestników zajmując I miejsce w biegu na 60 m i jeden uczestnik zajął III miejsce w biegu na 100m.
Braliśmy także udział w spotkaniu integracyjnym pt. „Dzień Integracji ” organizowanym przez Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim. Sukces odniósł Krzysztof Maciołek biorąc udział w konkursie plastycznym, zajmując I miejsce. Otrzymaliśmy również wyróżnienie w konkursie na hasło o tematyce integracyjnej. Podczas tej uroczystości uczestnicy mogli zaprezentować się na scenie. Wszystkich zebranych zachwyciła inscenizacja utworu zespołu THE BEATES a także ze wzruszeniem słuchaliśmy utworów Agnieszki Janaszak. Tańcem „Kujawiak” zakończyliśmy nasz występ.
WTZ brały także udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Piotrkowie Kuj., gdzie również uczestnicy przedstawili program artystyczny.
W czerwcu byliśmy w Kowalewie Pomorskim na XIV Spotkaniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”. Z regionu Kujawsko - Pomorskiego stawiło się 25 drużyn, które brały udział w różnych konkurencjach. Drużynowo Warsztaty Terapii Zajęciowej zajęły II miejsce otrzymując nagrodę w postaci sprzętu AGD.
Natomiast w sezonie letnim korzystając z pięknej pogody kilkakrotnie nasze zajęcia terapeutyczne odbyły się nad jeziorem Gopło w Połajewie. Pobyt nasz umiliły: wspólne spacery po plaży, grillowanie kiełbasek oraz zajęcia rytmiczne.
Po raz pierwszy dnia 03.07.2008r. na terenie naszych Warsztatów został zorganizowany piknik z wieloma atrakcjami takich jak: występy uczestników, regionalna kuchnia kujawska oraz przejażdżki bryczką. Festyn finansowany był przez życzliwych sponsorów.
W czasie wakacji mieliśmy okazję zaprezentować prace rękodzielnicze naszych uczestników podczas „Dni Piotrkowa Kuj.” Również wzięliśmy udział w pikniku pt. „LATO W PARKU” pod mysią wieżą w Kruszwicy. Prace naszych uczestników wzbudzały zainteresowanie wśród oglądających i kupujących.