Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Sprawozdanie z ferii zimowych
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przygotował ciekawy program tegorocznych ferii zimowych 2007.

Miejsko Gminny Ośrodek  Kultury, Sportu i  Rekreacji przygotował ciekawy program tegorocznych ferii zimowych 2007. W pierwszym dniu zimowisk w tut. Ośrodku gościł  teatrzyk dziecięcy z Krakowa. Wystąpił on w sztuce  pt. „Jaś i Małgosia", która  bardzo spodobała się licznie zgromadzonej publiczności - dzieciom i ich rodzicom. Poza tym codziennie odbywały się zajęcia świetlicowe dla dzieci m.in. zajęcia plastyczne, rebusy z nagrodami, gry, zabawy, zajęcia ruchowe na powietrzu. Najciekawsze zorganizowane konkursy to konkurs plastyczny pt. Zima” a także konkurs literacki pt. ”Moje ulubione  miejsce w Piotrkowie Kujawskim". Dzieci z wielkim zapałem opisywały swoją miejscowość, chętnie wyraziły swoje emocje .Najbardziej interesującą pracą była praca Kasi  Lichmańskiej.

MGOKSiR pamiętał o dniu ,,Babci i Dziadka”. Z tej okazji zorganizował koncert estradowy Romana Gerczaka pt. "Zabrałaś mi lato”. Prowadzący poderwał publikę do wspólnej zabawy. Najbardziej śmiałych zaprosił na estradę do wspólnego śpiewania. Wśród nich znalazły się panie z klubu seniora "Złota jesień”. Dzień Babci i Dziadka wypadł wyśmienicie. 
W dniach 23-24 stycznia odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem młodych adeptów tenisa. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Dawid Siutkowski i Przemysław Goc. Gracze, którzy uplasowali się na podium zawodów otrzymali nagrody za wywalczone miejsca.
W czasie zimowisk odbył się bal karnawałowy dla dzieci, podczas którego dzieci mogły  wykazać się swoją inwencją twórczą, artystyczną, bowiem w czasie balu jurorzy oceniali najpiękniejsze stroje dzieci. Każdy uczestnik balu otrzymał drobny, miły upominek. Wyjazd na basen okazał się strzałem w dziesiątkę. Już pierwszego dnia zapisów na basen liczba kandydatów przerosła oczekiwania organizatorów. W ośrodku dzieci zachwycone były "dżakuzi”, niebywałą atrakcją okazała się zjeżdżalnia, przed którą ustawiały się długie kolejki. Z uśmiechem na twarzy każde dziecko wróciło szczęśliwe do domu. Chociaż tegoroczna zima jest kapryśna postaraliśmy się ze wszystkich sił jak najlepiej zorganizować dzieciom ferie zimowe, które liczną grupą uczęszczały w codziennych zajęciach. Dzięki różnorodnym formom wypoczynku czas ferii zimowych upłynął bardzo szybko.