Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Jubileusz Szkoły Podstawowej w Dębołęce
Szkoło, ma szkoło…11 października 2008r. w Szkole Podstawowej w Dębołęce odbył się ubileusz 60 – lecia szkoły.

Obchody rozpoczęto w piątek mszą świętą w intencji nauczycieli, wychowanków i pracowników szkoły oraz złożeniem wiązanek na grobach nauczycieli, którzy pracowali w szkole.
W sobotni ranek do szacownej Jubilatki zaczęli przybywać zaproszeni goście, na ten szczególny dzień szkoła przybrała odświętny wygląd.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Elżbieta Niedziałkowska witając gości i dziękując im za przybycie. Swą obecnością Jubileusz uświetnili przedstawiciele władz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. Piotr Siutkowski przewodniczący Rady Miejskiej, członkowie Komisji Oświaty z przewodniczącym Bogdanem Prusem, Mirosław Skonieczny burmistrz, Stanisław Kwiatkowski dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół, oraz władze oświatowe Elżbieta Urbańska starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura we Włocławku.

Ponadto na uroczystości obecni byli emerytowani dyrektorzy szkoły, nauczyciele, dyrektorzy lokalnych szkół, ksiądz Prałat Kazimierz Bocianowski proboszcz parafii Piotrków Kujawski, kierownicy zakładów pracy i przedstawiciele różnych organizacji, z którymi szkoła na co dzień współpracuje. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły podkreśliła, iż Jubileusz jest obchodzony pod hasłem: Szkoło ma na równinie kujawskiej położona, otwierasz przede mną horyzonty nieznanego świata.

Następnie przedstawiła historię szkolnictwa na terenie wsi Dębołęka oraz zwróciła uwagę na zasługi nauczycieli i rodziców w kształtowaniu osobowości uczniów, a także na zaangażowanie powyższych podmiotów w działalność szkoły.
Goście złożyli gratulacje pracownikom szkoły, a następnie podziwiali występ dzieci, które swoim aktorstwem urzekły zebranych, za co otrzymały gromkie brawa. Podczas przerwy można było podziwiać wystawy przygotowane przez nauczycieli, rodziców i uczniów, złożyć wpisy w kronice szkolnej oraz zgodnie z kujawskim duchem uroczystości skosztować żuru, smacznej zupy kujawskiej.

W drugiej części programu goście podziwiali popisy taneczno – artystyczne dzieci z oddziału przedszkolnego i ogniska muzycznego. Uroczystość zakończyła dyrektor szkoły, dziękując władzom za pomoc w realizacji statutowych zadań szkoły oraz gościom za przybycie.