Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Powiatowy program prewencyjny „Małolat” w Przedszkolu Samorządowym
Tego dnia podwoje przedszkola samorządowego otworzyły się dla radziejowskich policjantów sekcji Prewencji.

Stróże prawa   realizując planowe zadania do powiatowego programu  prewencyjnego „Małolat”  jak też programu „Żyj kolorowo i bajecznie ale zdrowo i bezpiecznie”. Sierżant sztabowy Arkadiusz Rynkowski referent d/s nieletnich i  patologii wspólnie ze st. post. Krzysztofem Chłodzińskim z ogniwa ruchu drogowego radziejowskiej „powiatówki”,  stawili się do piotrkowskich przedszkolaków w godzinach rannych. Oczekiwało na nich grono pedagogiczne w obecności ponad 140 przedszkolaków wszystkich grup wiekowych.  Dla całej grupy przeprowadzono spotkanie – pogadankę  na temat pożądanych bezpiecznych zachowań dzieci zarówno podczas zabaw na podwórku jak też w domu. Zapoznały się one również z praca policjanta. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały liczne pytania.
6–cio latkom rozdano kolorowanki,  przedstawiające obrazki z najczęstszych  zabaw  maluchów w różnych porach. Mają one cel edukacyjno- zabawowy i zajmą następne dni naszym milusińskim, przy zapełnianiu ich różnokolorowymi barwami. 
Na koniec , mimo mroźnej aury, padającym śniegu, wszyscy najmłodsi uczestnicy  spotkania, po  ubraniu się przeszły na zewnątrz budynku, gdzie na dziedzińcu ich przedszkola stał policyjny radiowóz, na co dzień służący  radziejowskiej „drogówce”. Dzieci kolejno zapoznawały się z jego wyposażeniem. Rozmawiały przez zainstalowany megafon. Słuchały sygnałów, które wydają wozy policyjne.
Obecni na spotkaniu radziejowscy stróże prawa, mówili po nim, iż z dotychczasowego doświadczenia w kontaktach z dziećmi szkół powiatu radziejowskiego wynika, że po takich spotkaniach i  porcji emocji, praktycznie wszystkie dzieci przez kolejne dni bawią się tylko w policjantów, i  być w przyszłości chcą zostać stróżami prawa. Zobaczymy jak to się sprawdzi, w odniesieniu do dziś odwiedzonych maluchów, gdy dorosną i będą podejmowali decyzje o przyszłej drodze zawodowej.
 Całość dzisiejszej pogadanki  - spotkania, była dokumentowana fotograficznie, co będzie odzwierciedlone w kronice przedszkola  z wizyt zaproszonych gości.