Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Zdolni na start
250 zł miesięcznie – tyle pieniędzy mogą otrzymywać miesięcznie gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, stypendyści programu „Zdolni na start!”.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 3 października. Stypendium otrzyma 105 uczniów.
 
Projekt „Zdolni na start!” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem jest ułatwienie uczniom dostępu do narzędzi edukacyjnych (komputer, Internet), dodatkowych zajęć i pomocy dydaktycznych. Umożliwi on  także rozwój edukacyjny ucznia w zakresie jego własnych potrzeb i pomysłów.
 
- Cieszy mnie realizacja tego programu, , bo każda złotówka wydana na edukację jest najlepiej wydaną złotówką. Ten program  za kilka lat zaowocuje wykształconymi specjalistami i wartościowymi pracownikami, którzy doskonale poradzą sobie na rynku pracy  –mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.
 
Dofinansowanie otrzyma 105 najbardziej uzdolnionych uczniów publicznych i niepublicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przez rok otrzymywać oni będą 250 zł brutto miesięcznie.
 
Kandydaci muszą zamieszkiwać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz być uczniami szkół usytuowanych  na jego obszarze. Średnia ich ocen nie może być mniejsza niż 4,75, a dochód jego rodziny przekraczać 1008 zł na osobę. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, dochód na osobę nie może przekraczać 1166 zł. Przyszły stypendysta musi być laureatem w co najmniej jednej olimpiadzie, turnieju lub konkursie szczebla wojewódzkiego w latach szkolnych 2006/2007 i/lub 2007/2008.
 
Wnioski można składać do 3 października drogą pocztową na adres:
 
Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
ul. M. Skłodowskiej-Curie 73
87-100 Toruń
 
lub osobiście w zamkniętych kopertach w jednym z wyznaczonych miejsc:
 
1)      Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, 87-100 Toruń,
2)      Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1/3,
3)      Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku, ul Cyganka 28,
4)      Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Grudziądzu, ul. Sienkiewicza 22,
5)      Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Inowrocławiu, ul. Roosevelta 36/38.
 
W najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie z dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Harmonogram konferencji tutaj.
 
Regulamin przyznawania pomocy stypendialnej tutaj.
 
Wszystkie wnioski i załączniki do pobrania tutaj. (http://www.kujawsko-pomorskie.pl/zdolni/)
 
Beata Krzemińska
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
(056) 6218 227
602510152