Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
“LATO W PARKU” 2008 r.
Miasto i Gmina Piotrków Kujawski 10 sierpnia juz po raz piąty uczestniczyła w imprezie “Lato w Parku”.

Organizatorami tegorocznej imprezy był Nadgoplański Park Tysiąclecia, PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy oraz Gminy Jeziora Gopło. Jest to impreza kulturalna, której celem jest prezentacja gmin nadgoplańskich.
Punktualnie o godzinie 1200 pod Mysia Wieżą nastąpiło otwarcie “Lata w Parku” przez Dyrektora Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Pana Andrzeja Sieradzkiego, który powitał przybyłych gości. Barwne stroje, ludowa muzyka i przyśpiewki bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.
Podczas występów odbywała się prezentacja gmin nadgoplańskich, które ciekawymi prezentacjami, wystawami, wyrobami artystycznymi oraz smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich przyciągały tłumy zwiedzających.
Juz po raz drugi w prezentacji gmin wzięła udział Proszkownia Mleka z Piotrkowa Kujawskiego Spółka z o.o. grupa LACPOL. Zakład zaprezentował swoje produkty oraz nagrody, które otrzymał w ostatnim czasie. Do produktów prezentowanych zeszłego roku dołączyły sery, które w wyżej wymienionym zakładzie produkuje się od niedawna.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz przedmioty kowalstwa artystycznego Pana Andrzeja Schmidta. Wielką uwagę gości przykuła wystawa obrazów autorstwa Pani Aliny Miętkiewicz, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim przedstawił reportaż z XIV Dni Piotrkowa Kujawskiego oraz rozdawał foldery związane z Miastem i Gminą, smycze reklamowe, maty plażowe, widokówki oraz książki opisujące Piotrków Kujawski. Miłym zaskoczeniem były odwiedziny naszych stoisk przez V-ce Wojewodę Kujawsko- Pomorskiego Pana Dariusza Kurzawę.

Serdeczne podziękowania składamy tegorocznym reprezentantom naszej gminy:

-Proszkowni Mleka w Piotrkowie Kujawskim grupa LACPOL,
-Warsztatom Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi,
-Kowalstwu Artystycznemu Pana Andrzeja Schmidta.

Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za pomoc w reprezentacji gminy oraz zapraszamy w przyszłym roku.