Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Integracja w mojej szkole
31 maja bieżącego roku już po raz drugi w Gimnazjum im. Stefana Wyszyńskiego w Piotrkowie Kujawskim odbyła się impreza pod hasłem „Integracja w mojej szkole”.

Celem imprezy było propagowanie integracji uczniów niepełnosprawnych z uczniami zdrowymi, nauka tolerancji , wspólna
zabawa. W piotrkowskim gimnazjum funkcjonują klasy integracyjne , do których obok uczniów zdrowych uczęszczają także uczniowie niepełnosprawni. Szkoła stworzyła odpowiednie warunki do rozwoju i nauki dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Klasy integracyjne cieszą się dużym powodzeniem uczniowie niepełnosprawni mają zapewnione odpowiednie warunki do uzyskania pozytywnych wyników w nauce.

W imprezie wzięli uczniowie niepełnosprawni uczęszczający do klas integracyjnych z następujących szkół : Przedszkola Samorządowego, Szkoły Podstawowej w Byczu, Szkoły Podstawowej w Dębołęce, Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kuj, Gimnazjum w Piotrkowie. W imprezie wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi. W sumie w Dniu Integracji wzięło około 200 osób. Na początku imprezy przedstawiciele poszczególnych szkół zaprezentowali przygotowany krótki program artystyczny. Następnie rozstrzygnięto konkursy plastyczny i na hasło o integracji. Po występach wszyscy wzięli udział we wspólnych zabawach. Dzięki sponsorom dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji. Odbył się pokaz Państwowej Straży Pożarnej z Radziejowie. Dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych , jeździły quadem i bryczką. Dla wielbicieli zajęć plastycznych przygotowane były atrakcyjne warsztaty plastyczne.

Dzieci miały okazję skorzystać także z profesjonalnych usług fryzjerskich. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy uczestniczyli we wspólnych grillu. Impreza bardzo się podobała o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci. W związku z tak dużym zainteresowaniem, organizatorzy planują już kolejną imprezę o takim charakterze.
Organizatorzy składają ogromne podziękowania sponsorom za wsparcie finansowe lub materialne na rzecz imprezy:

- JANTUR- PIEKARNIA , CUKIERNIA Z NIESZAWY
- AGNIESZKA I PIOTR MICHALSCY Z TOMISŁAWIC
- ZAKŁAD TRANSPORTU , HANDLU, USŁUG p.Benedykt Rakowski
- BANK SPÓLDZIELCZY SA W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM
- DMD SPÓŁKA JAWNA MALICCY
- STOWARZYSZENIE ROZWOJU MIASTA I GMINY W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM
- NZOZ- „PROMED" PIOTRKÓW KUJ.
- „ROT-BUT” FIRMA BUDOWLANA p.ROBERTA BLADOWSKIEGO Zborowiec
- FIRMA „GRANT” p.GRZEGORZA PIETRZAKA
- NZOZ „TERMED” PIOTRKÓW KUJ.
- ZAKŁAD FRYZJERSKI p. MARZENY KOWALSKIEJ PIOTRKÓW KUJ.
- SKLEP SPOŻYWCZY p. JAROSŁAWA CZAPLEWSKIEGO
- PAŃSTWO BARTCZAK PIOTRKÓW KUJ.
- SKLEP CHEMICZNY „RAF-MAL”p. BOROWSKIEGO PIOTRKÓW KUJ.
- PIZZERIA „OAZA” p. GRACZYK
- PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W RADZIEJOWIE
- INEZ BENEDYKCIŃSKA
- KLUB „ZACISZE” ZE ZBOROWCA