Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Obchody Święta Konstytucji i Dnia Strażaka
W dniu 3 maja 2008r.odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji i „ Dnia Strażaka”.

Bogaty program imprezy rozpoczął się wymarszem jednostek strażackich wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą z remizy OSP do kościoła na uroczystą mszę. Odświętny przemarsz przebiegał ulicami Piotrkowa Kujawskiego. Mundurowo – sztandarowa parada wzbudziła podziw i uznanie mieszkańców.
 W dalszej kolejności około godz. 14.00 odbył się turniej piłki siatkowej o puchar inspektora ds. Sportu i Rekreacji, uwieńczony czynnym udziałem kilku drużyn i zajęciem trzech zwycięskich miejsc: ZWZ Szmacianki I miejsce, TKKP Radziejowianie II miejsce, III miejsce zajęło Gimnazjum.
Następnie odbyła się wystawa malarska dzieci i młodzieży pracowni działającej przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim, która trwała kilka godzin i wzbudziła duże refleksje i zainteresowanie wśród oglądających.
Około godziny 16.00 rozpoczął się festyn kulturalno- artystyczny, który zawierał bogaty program, min: konkursy: piosenki, tańca, konkurs plastyczny oraz turnieje: wiedzy pożarniczej, historyczny i strzelecki z broni pneumatycznej. Quizy wpłynęły na poszerzenie wiedzy pożarniczo- historycznej. Brały w nich udział dzieci i młodzież od 8 do 16 lat. Nagrodzone były trzy pierwsze miejsca, a pozostałe obdarowane były nagrodami pocieszenia.
Wymienione turnieje urozmaicone był występem zespołu tanecznego działającego przy MGOKSiR i zespołu folklorystycznego „ Piotrkowianie”,
a także loterią fantową dla dzieci. Jednocześnie trwający turniej strzelecki zgromadził liczbę 30 mężczyzn wzmagających się o miano najlepszego strzelca, i tak I miejsce zdobył Janusz Lichmański, II miejsce Stefan Lichmański, na trzeciej pozycji znalazł się Błażej Wiliński.
Medale i dyplomy wręczył inspektor ds. Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szczurowski. Nad całością imprezy sprawował ogólną kontrolę dyrektor Marek Marynowski. Od godziny 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna z udziałem zespołu muzycznego. W ciągu trwania całej imprezy zapewnione były stoiska handlowe, dmuchana zjeżdżalnia i trampolina dla dzieci.
Ogólnie impreza wypadła bardzo dobrze przy dużej frekwencji rozbawionej i zadowolonej ludności.