Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Piotrków najlepszy w turnieju wiedzy o ruchu drogowym
Podobnie jak w latach poprzednich, również w bieżącym roku szkolnym 2007/2008 w całym kraju prowadzony jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Przebiegający etapowo turniej skierowany jest do dzieci klas 4-6 szkół podstawowych oraz do gimnazjalistów. Organizatorem centralnym współzawodnictwa szkół jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Komenda Główna Policji oraz Polski Związek Motorowy i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W 2008 roku turniej zorganizowany zostanie już po raz 31, a finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 27-30 maja 2008 roku w miejscowości Biała (woj. opolskie).
 
11 kwietnia 2008 r. w Szkole Podstawowej w Radziejowie odbył się finał powiatowy. W zawodach wzięły udział 3 szkoły podstawowe i 4 gimnazjalne z gmin powiatu radziejowskiego reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Drużyny zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych. Dla prawidłowego przebiegu poszczególnych konkurencji wyłoniono jury, w skład której poza mundurowymi (młodszy aspirant Sławomir Bogucki, sierżant Krzysztof Chłodziński- obaj ORD) weszli: dyrektor radziejowskiej szkoły, gospodarz konkursu, przedstawicielka WORD we Włocławku oraz radziejowskiego PCK.
 
Turniej składał się z trzech konkurencji (test wiedzy, tor przeszkód dla rowerzystów i miasteczko ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna).Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. O zajęciu miejsc na tzw. „pudle” często decydowały pojedyncze punkty, lub dogrywka.
W pierwszej kolejności uczniowie musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązywali test wiedzy. W drugiej części pokonywali rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód wykazując opanowanie umiejętności jazdy rowerem w trudnych warunkach. Następnie reprezentantów poszczególnych zespołów sprawdzono pod kątem wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ten trzeci element turnieju wprowadzony został od tego roku.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna SP w Piotrkowie Kujawskim drugie miejsce zajęła drużyna SP w Radziejowie, trzecie team z Topólki.
 
Wśród gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Gimnazjum w Topólce, a trzecie zajęła drużyna z Gimnazjum w Radziejowie. Czwarte miejsce zajęła drużyna radziejowskiej Szkoły Życia.
W klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno , Łukasz Bogucki, Krystian Pawłowski i Patryk Durkiewicz wszyscy (SP w Piotrkowie Kujawskim)stanowiący zarazem drużynę reprezentującą tę placówkę, przy czym Łukasz Bogucki okazał się najlepszym indywidualnie.
 
Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsca zajął uczeń z Gimnazjum w Topólce Michał Wieser.Drugie miejsce zajęła Anita Krysiak, która okazała się najlepszą dziewczyną w tym konkursie. Trzecie miejsce zajął Maciej Wojtczak z Gimnazjum w Topólce .
Drużyny na miejscach od 1 do 3 zostały wyróżnione pucharami ufundowanymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie oraz dyplomami.
Wszyscy uczestniczący w konkursie zawodnicy dostali nagrody w postaci sprzętu sportowego, toreb turystycznych, zaś najlepsi indywidualnie z miejsc od pierwszego do trzeciego ( Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) otrzymali dodatkowo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Drużyny Szkoły Podstawowej w składzie Patryk Durkiewicz, Krystian Pawłowski i Łukasz Bogucki z opiekunem p. Markiem Zientkiewicz i Gimnazjum z Piotrkowa Kujawskiego w składzie Magdalena Dadzibóg, Anita Kardasz i Hubert Kardasz z opiekunką p. Katarzyną Pawłowską, zwycięzcy powiatowych eliminacji, wezmą udział w finale okręgowym, który odbędzie się 25 kwietnia 2008 r. we Włocławku.
 
Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie.
 
W imieniu nagrodzonych dzieci, organizatorzy turnieju dziękują: właścicielom i zarządom niżej wymienionych firm i samorządów:
 
Powiatu Radziejowskiego, Miasta Radziejów, Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Orlen o/ w Radziejowie, PZU S.A. o/ Radziejów”, LACPOL Piotrków Kujawski”, INTEMO Piotrków Kujawski,  PZMot w Radziejowie”, Olkop Radziejów, Mieszalnia Pasz Paweł Benedykciński Płowce gmina Radziejów,  ENERGA S.A. o/ Radziejów, Sklep motoryzacyjno- rowerowy pp. Iwony i Marka Nikodem Radziejów, Zakład Fryzjerski Barbara Granczewska,  Madagier Czołowo gmina Radziejów.
 
Podziękowania kierujemy również do właścicieli PPHU MATOR SJ pp. Jolanty i Piotra Matuszak z Radziejowa, za przekazanie elementów architektury drewnianej niezbędnej dla przeprowadzenia części praktycznej dzisiejszego turnieju.
Ufundowane nagrody przyczyniły się do uatrakcyjnienia konkursu. Ciekawe i wartościowe nagrody, które od wielu lat towarzyszą finałowi, mobilizują dzieci do nauki przepisów ruchu drogowego. Należy pamiętać, że dziecko, które zna przepisy ruchu drogowego, jest bezpieczniejsze na drodze. Jeden z właścicieli firm, która od wielu lat wspomaga nagrodami turniej powiedział, że pieniądze przeznaczone na nagrody są najlepiej zainwestowanymi, bo to inwestycja w bezpieczeństwo dzieci- dodaje współorganizator konkursu kierownik ORD.
 
Duże brawa dla uczestników oraz osób, które czynnie uczestniczyły w pracach na rzecz organizacji turnieju.
Poniżej szczegółowa klasyfikacja:
 
Szkoły Podstawowe
Drużynowo
1.Szkoła Podstawowa Piotrków Kujawski
2.Szkoła Podstawowa Radziejów
3.Szkoła Podstawowa Topólka
 
Indywidualnie
1.Bogucki Łukasz - Piotrków Kujawski
2.Krystian Pawłowski - Piotrków Kujawski
3.Patryk Durkiewicz - Piotrków Kujawski
4.Izabela Wasiak- Topólka
5.Czarek Świętlicki -Radziejów
6.ex equo- Skonieczka Jakub, Jędrzej Polaszek- Radziejów,
7.Łopińska Wioletta- Topólka
8.Kwiatkowska Dominika- Topólka
 
Gimnazja
Drużynowo
1.Gimnazjum Piotrków Kujawski
2.Gimnazjum Topólka
3.Gimnazjum w Radziejowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie
 
Indywidualnie
1.Wieser Michał - Topólka
2.Krysiak Anita -Piotrków Kujawski
3.Wojtczak Maciej -Topólka
4.Milcarek Dawid- Radziejów
5.Dadzibóg Magdalena- Piotrków Kujawski
6.ex equo Kardasz Hubert- Piotrków Kujawski, Tomczak Grzegorz- Radziejów
7.Nowakowski Piotr - Topólka
8.Granczewski Szymon- Radziejów
9.Sawiński Grzegorz SOSW Radziejów
10.Szałek Grzegorz -SOSW Radziejów
11.Dominiak Jarosław- SOSW Radziejów
aspirant sztabowy Piotr Chrupek
oficer prasowy KPP Radziejów
fot. Grzegorz Urbański -KPP Radziejów