Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Bawimy się razem
„Pokaż mi, a zapomnę,Powiedz, a zapamiętam, Pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem”

Motto to przyświecało warsztatom metodycznym pt. „Kreatywne znaczenie zabawy w pracy pedagogicznej”, które  odbyły się w Przedszkolu Samorządowym w Piotrkowie Kujawskim w dniach 15-16 stycznia 2007 roku. W warsztatach wzięło udział 27 nauczycielek ze szkół i przedszkoli powiatu radziejowskiego. Wspaniałą  naukę i zabawę poprowadzili p. Maria i Stefan Halasz z Bydgoszczy, przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników i Animatorów Pedagogiki Zabawy KLANZA. 
Pedagogika zabawy jest formą pracy z grupą dzieci. Angażuje emocjonalnie wszystkich uczestników, pobudza do twórczego myślenia i maksymalnego wykorzystania swoich możliwości. Jednocześnie zaś jest źródłem radości i satysfakcji dla każdego dziecka, gdyż nie ma tu ośmieszającej rywalizacji, przypadkowej wygranej i zwycięzców. Metody pedagogiki zabawy wykorzystują taniec, ruch, gest , pozwalają na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, uczą tolerancji na poglądy i zachowanie innych. 
Dwudniowe warsztaty uświadomiły nam jak bardzo ważna w edukacji małych dzieci jest zabawa przez ruch i muzykę. Poznałyśmy  wiele ciekawych tańców, zabaw i opowiadań. Na kilkanaście godzin stałyśmy się małymi dziećmi, starałyśmy się zrozumieć ich odczucia i pragnienia.  
Mam nadzieję, że wykorzystamy należycie zdobytą wiedzę i  w ten sposób uatrakcyjnimy pobyt dzieci w przedszkolu lub szkole.