Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
ZIMOWISKO 2008
Szkota Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim wraz ze Świetlicą Opiekuńczo-Wychowawczą po raz kolejny zorganizowała zimowisko dochodzące dla 34 dzieci w terminie 25.01- 02.02.2008 r.

W ramach zadań przyjętych na zimowisku przeprowadzono cykl zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem „Nie pal, nie pal papierosów...". Poprzez metody aktywizujące takie jak: swobodna dyskusja, burza mózgów, drama i praca w małych grupach uczestnicy poznali mechanizm uzależnienia, uświadomili sobie szkodliwość palenia papierosów, poznali sposoby chronienia siebie i innych przed nałogiem. Na zakończenie zajęć dzieci napisały list do anonimowego palacza, przekonujący go o szkodliwości palenia i zachęcający do porzucenia tego nałogu.
Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd do Konina, gdzie w kinie „Helios" obejrzały film pt. „Zaczarowana". Dzieci zwiedziły również Starówkę i skorzystały z atrakcji oferowanych przez kryty basen (zjeżdżalnia, jacuzzi, sztuczna rzeka).
            Ciekawym doświadczeniem były zajęcia warsztatowe w pracowni teatru lalek „Baj Pomorski", w których dzieci uczestniczyły z ogromnym zainteresowaniem. Po zajęciach obejrzały spektakl pt. „Jaś i Małgosia", który okazał się wspaniałą lekcją dobrego wychowania.
            Dzięki gościnności Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim, który zaprosił do siebie uczestników zimowiska, dzieci poznały tajniki malowania pejzaży oraz sprawdzili swoje możliwości wokalne, biorąc udział w konkursie muzycznym pt. „Mini szansa na sukces". Wielu. Atrakcyjne okazały się zajęcia plastyczno-techniczne związane z wykonaniem wrażeń dostarczyły dzieciom również zajęcia realizowane w szkole. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych, grach i zabawach zespołowych oraz ćwiczeniach sprawnościowych masek karnawałowych,  w których dzieci zaprezentowały się podczas balu karnawałowego zorganizowanego na zakończenie zimowiska. Najciekawsze maski oraz przebrania zostały wyróżnione i nagrodzone.
 
Uczestnicy i organizatorzy zimowiska pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom za pomoc w przygotowaniu i zrealizowaniu tak bogatego programu.
Dziękujemy: Urzędowi Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Kujawskim, Zespołowi Ekonomiczno-Administracyjnemu Szkół w Piotrkowie Kujawskim, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim oraz Paniom Teresie Kowalskiej i Wandzie Wiatrowskiej.