Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Kierowco, mam 13 lat, chcę żyć bezpiecznie, zwolnij...
Piotrków Kujawski, 11 września 2007 roku.

Tego dnia, radziejowska Policja i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kasprowicza, w ramach realizowanych przez naszą komendę Policji, z nowym rokiem szkolnym, programów profilaktycznych „Bezpieczne Miasto, Gimbus, Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadzili skierowaną w łamiących przepisy kierujących, wspólną akcję w Piotrkowie Kujawskim na ul. Włocławskiej, w której oprócz stróżów prawa, udział wzięli uczniowie klasy IV.
    Zanim przystąpiono do działań na drodze, czwartoklasiści w ramach zajęć wychowania komunikacyjnego, przygotowali mandaty- kartki zawierające m.in napisy „Kierowco, mam 13 lat, chcę żyć bezpiecznie, zwolnij” i inne, które następnie były wręczane kontrolowanym kierującym, którzy przekraczali obowiązujące przepisy ruchu drogowego, lub, których pojazdy miały uchybienia techniczne.
   mł. asp. Sławomir Bogucki- kierownik ogniwa ruchu drogowego KPP w Radziejowie- to pierwsza, w tym roku szkolnym, taka wspólna akcja z dziećmi i nauczycielami. Miała ona miejsce w okolicach Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim, która usytuowana jest w pobliżu ruchliwej ulicy Włocławskiej, będącej w ciągu drogi wojewódzkiej 267 relacji Piotrków Kujawski- Siniarzewo. Działania te ukierunkowane były na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
     Uczestniczące w tych kontrolach dzieci , ukarały pięciu kierujących, którzy jechali za szybko, lub mieli drobne uchybienia w oświetleniu swoich pojazdów, czy też podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
     Dominik Kowalski i Patryk Kozłowski z klasy IV biorący wraz z innymi dziećmi we wspólnych, z policjantami kontrolach, mówili- kierujący którzy popełniali wykroczenia, gdy im wręczaliśmy „nasze” własnoręcznie zrobione mandaty, byli zażenowani iż dopuścili się konkretnego wykroczenia, za które my- 13-latkowie zmuszeni byliśmy nakładać mandaty. Zarzekali się w dalszej rozmowie, że w przyszłości bardziej będą respektować zapisy prawa o ruchu drogowego.
    Dodatkowo mieliśmy okazję podejrzeć pracę stróżów prawa w „białych czapkach”, sposobu prowadzenia kontroli miernikiem prędkości, przeprowadzania kontroli drogowej, jej dokumentowania, oraz skonfrontowania wiedzy teoretycznej jaką uzyskujemy w ramach zajęć wychowania komunikacyjnego, które przekazuje nam pan Marek Zientkiewicz. Mamy nadzieję, że tego typu wspólne przedsięwzięcia przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa w pobliżu placówek oświatowych powiatu radziejowskiego.
   Wtorkowa akcja, zapoczątkowała tego typu działania radziejowskiej drogówki, jakie w najbliższym czasie będą kontynuowane wspólnie z innymi szkołami naszego regionu. - dodaje na koniec sierż. szt. Marek Maniewski z ORD KPP w Radziejowie.
    Po zakończonej praktycznej lekcji „na drodze”, uczestniczący zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, które stanowi załącznik do niniejszego tekstu.