Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
„LATO W PARKU TYSIĄCLECIA” 2007 r.
Miasto i Gmina Piotrków Kujawski już po raz czwarty uczestniczyła w imprezie „LATO W PARKU TYSIĄCLECIA”

organizowanej przez Nadgoplański Park Tysiąclecia i PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy, która odbyła się w dniach 4-5 sierpnia 2007 roku w Kruszwicy. Jest to impreza kulturalna, na której prezentują się gminy nadgoplańskie .
Naszą gminę zaprezentowali:
- Urząd Miasta i Gminy
- Proszkownia Mleka
- Warsztaty Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi,
- Dom Pomocy Społecznej z Piotrkowa Kujawskiego,
- Kowalstwo Artystyczne Pana Andrzeja Schmidta,
- Zespół folklorystyczny “Piotrkowianie”.
O godz. 12.00 pod Mysią Wieżą nastąpiło otwarcie Lata w Parku Tysiąclecia przez Dyrektora NPT Pana Romana Wróblewskiego, który powitał przybyłych gości i zaprosił do występu zespół folklorystyczny „Piotrkowianie”, działający przy MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim, który zaprezentował kujawski folklor. Barwne stroje, ludowa muzyka i przyśpiewki bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła występ zespołu gromkimi brawami.
W czasie tych występów odbywała się prezentacja gmin nadgoplańskich, które swoimi ciekawymi wystawami przyciągały dużą ilość zwiedzających, którzy mogli oglądać oraz kupować różne obrazy i wyroby artystyczne, a także kosztować smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.
W prezentacji gmin po raz pierwszy wzięła udział Proszkownia Mleka z Piotrkowa Kujawskiego Spółka z o.o., którą swoim udziałem zaszczycił Zarząd tj. Piotr Rosiński - Prezes oraz Sławomir Zasada - V-ce Prezes. Zakład zaprezentował swoje produkty oraz nagrody, które otrzymał w ostatnim czasie. Produkty, które zostały zaprezentowane to: Masło Ekstra Staropolskie, Masło Lekkie Staropolskie oraz Stołowe Śmietankowe.
Z nagród, które otrzymały produkty można wymienić: Złota Mleczna Rewia oraz Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polagra Foods 2006 dla Masła Ekstra Staropolskiego, Hit Regionu dla Masła Lekkiego Staropolskiego. Firma otrzymała także Wielką Konew Europejską, Lidera Agro - Exportu oraz Gazelę Biznesu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione prace przez Dom Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz przedmioty kowalstwa artystycznego Pana Andrzeja Schmidta, który oprócz wystawy prezentował na miejscu swoje umiejętności.
 
Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za pomoc w prezentacji gminy oraz zapraszamy w przyszłym roku.