Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Piknik Wiejski w Zborowcu.
W dniu 10 czerwca 2007 roku odbył się pierwszy Piknik Wiejski w Zborowcu zorganizowany przez Klub Zacisze i Radę Swietlicy we współpracy z MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim.

Impreza rozpoczęła się o godz.17.00 następującymi konkursami dla dzieci: malarski „Zborowiec za 20 lat”, zgadywanka na wesoło, dmuchanie balonów. Najmłodsi bardzo chętnie brali udział w konkursach, za uczestnictwo w nich otrzymali bardzo atrakcyjne, ciekawe nagrody, sprawiło im to wiele radości, przyjemności. Następnie odbyła się prezentacja sprzętu policyjnego pt „Bezpieczne wakacje” oraz turniej wiedzy na temat  „Ruchu Drogowego”. Kolejnym ciekawym punktem programu był występ kółka tanecznego z MGOKSiR w Piotrkowie Kuj., który   tańczył w rytmie disco. Występ bardzo spodobał się  zgromadzonej publiczność. Po kilku taktach muzycznych nastąpił czas refleksji i na scenie pojawiła się autorka wierszy p. E Robakowska ze Zborowca, która zaprezentowała utwory o Kujawach.

Następnie wystąpiły dzieci z kółka tanecznego ze Zborowca oraz z kółka  recytatorskiego  z MGOKS i R w wierszach pt. „Moja mała Ojczyzna”. Na koniec pikniku odbyła się zabawa wspólnie z zespołem „RELAX” z której uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Kobiety z „Klubu Zacisze ‘’ własnoręcznie przygotowały zdrową wiejską żywność: chleb ze smalcem, kwaszone ogórki, żurek kujawski, ciasto, kiełbasę z grilla i wiele innych.Piknik bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności , wywarł wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Klub Zacisze nad którym nadzór merytoryczny sprawuje p. Marek Marynowski z MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim rozwija swoją działalność, przygotowuje już następną imprezę.