Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Zapraszamy na XVI DNI PIOTRKOWA KUJAWSKIEGO
Dnia 01.08.2010 r Stadion Miejski ul. Kaliska 65. PROGRAM:

1400 Mecz samorządowców Piotrków Kujawski - Kruszwica
1600 Mecz piłki nożnej Zjednoczeni Piotrków - GKS Sompolno
1700 Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej Koncert orkiestry dętej MGOKSiR i OSP w Piotrkowie Kujawskim
1730 Występy artystyczne dzieci z MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim 
1800 Koncert zespołu „Piotrkowianie
1830 Występ wokalny „Marta
1900 Losowanie nagród dla uczestników festynu
1930 Koncert zespołu „Zakaz”
2100 Koncert gwiazdy wieczoru Anna Wyszkoni - „Łzy”
2230 Zabawa w plenerze Zespół „Dominanta”

Imprezy towarzyszące:
Start balonu - aeroklub włocławski
Wystawy artystyczne rękodzieła twórców z Piotrkowa Kujawskiego
Karuzelki, Zjeżdżalnie, Kuce, Trampolina
Stoiska gastronomiczne

Organizatorzy:
Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim, Urząd Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

Zespół ŁZY istnieje już 14 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się sześć albumów Łez, z których trzy: "W związku z samotnością", "Nie czekaj na jutro" i "The Best Of 1996-2006" osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden - "Jesteś jaki jesteś" pokrył się "złotem".
Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album "W związku z samotnością" (2001 r.) z przebojami "Agnieszka" oraz "Narcyz". Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem "Oczy szeroko zamknięte" zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka "Oczy szeroko zamknięte", w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu ponad 13-tu lat swojej działalności to m.in.: wspomniana już wygrana na festiwalu w Opolu, dwie Superjedynki (dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku "Oczy szeroko zamknięte), trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie "Telekamery" (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik "Wprost" uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.
 
W 2008 roku wokalistka Łez, Ania Wyszkoni, wraz z zespołem Video wystąpiła jako jedna z gwiazd Międzynarodowego Sopot Festival (zaśpiewała tam przeboj 2008 roku, "Soft").
W czerwcu 2009 roku Ania wydała swój pierwszy solowy album pt. ”Pan i Pani”. Pierwszą piosenką promującą ten krążek, „Czy ten pan i pani”, podbiła serca publiczności i widzów tegorocznego Festiwalu w Opolu zdobywając Srebrną Premierę oraz Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Z pierwszej solowej płyty Ani pochodzi także przebój „Z ciszą pośród czterech ścian”. Album stał się jednym z największych bestsellerów płytowych 2009 roku uzyskując status Złotej Płyty.
Założyciel Łez, Adam Konkol, dał się poznać również jako ojciec sukcesu jednego z najlepszych debiutów 2009 roku, Paulli, której skomponował i napisał debiutancki album.
 
Obecnie zespół Łzy pracuje nad nową, siódmą w swojej karierze, płytą. Za ostatnią, "The Best Of 1996-2006", podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, grupie została wręczona Platynowa Płyta. Zespół pojawił się również z koncercie Superduety, w którym wystąpił w niecodziennym duecie z legendą polskiej estrady, Jerzym Połomskim.
Łzy są jednym z ulubionych przez polską publiczność i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce. Największe przeboje grupy to: "Oczy szeroko zamknięte", "Agnieszka", "Narcyz", "Jestem jaka jestem", "Gdybyś był", "Puste słowa", "Niebieska sukienka", "Julia", "Przepraszam Cię". Każdy koncert Łez to ogromna dawka gitarowej energii i widowisko na bardzo wysokim poziomie.
 
Zespół Łzy tworzą: Ania Wyszkoni (wokal), Adam Konkol (gitary), Arek Dzierżawa (bas), Rafał Trzaskalik (gitary), Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe), Dawid Krzykała (perkusja).

ANIA WYSZKONI – od 14-tu lat wokalistka zespołu Łzy, z którym nagrała sześć albumów. Trzy z nich uzyskały status Platynowej, a jedna – Złotej Płyty. Ma na swoim koncie wiele przebojów, które trwale zapisały się w historii polskiej muzyki. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny. W czerwcu 2009 roku Ania wydała swój pierwszy solowy album pt. ”Pan i Pani”, z którego pochodzą przeboje: „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” i najnowszy – „Lampa i sofa”. Z tym pierwszym utworem Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego festiwalu została teŜ uhonorowana Nagrodą Dziennikarzy i fotoreporterów. „Czy ten pan i pani” oraz „Z ciszą pośród czterech ścian” stały się jednymi z największych hitów, a solowy album Ani jednym z największych bestsellerów płytowych 2009 roku. Ania otrzymała za niego Złotą Płytę. Na swojej pierwszej solowej płycie Ania Wyszkoni ukazuje zupełnie nową twarz. Jest to najbardziej dojrzałe, eleganckie i kobiece wcielenie Ani, zarówno muzycznie, jak i wizerunkowo. Ania jest autorką kilku kompozycji oraz większości tekstów na płycie, która jest smakowitą mieszanką stylów i klimatów najbliŜszych sercu artystki. Koncerty Ani Wyszkoni są zachowane w bardzo eleganckim, kobiecym klimacie. Są skierowane do wyrobionej i wymagającej publiczności, która w muzyce stawia na elegancję i dobry smak. Lekka domieszka stylu retro z pewnością oczaruje dojrzalszych słuchaczy, a przebojowość i energia wokalistki podbije serca młodszej części