Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Tworzenie Lokalnej Grupy Działania
W dniu 20 grudnia 2006 roku odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim spotkanie poświęcone zasadom działania programu "Leader +".

Jego celem jest stymulowanie lokalnych inicjatyw na rzecz rozwojów obszarów wiejskich, wzmocnienie kapitału społecznego na tych obszarach poprzez promowanie inicjatyw oddolnych, aktywizację mieszkańców na rzecz lokalnych społeczności. Oś Leader + opiera się na budowaniu Lokalnych Grup Działania – partnerstw przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego.  Zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mirosław Skonieczny. Uczestniczyli  w nim burmistrzowie, wójtowie i sekretarze miast i gmin powiatu radziejowskiego oraz sąsiedniej gminy Kruszwica.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Radziejowie, Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Pan Zenon Lewandowski - Prezes Fundacji LGD „Czarnoziem na soli”.  Cele i zakres pomocy programu "Leader +" omówiła Pani Mariola Epa - specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich z Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego  w Przysieku. Inicjatywa ta podyktowana jest potrzebą stworzenia na obszarze powiatu radziejowskiego Lokalnej Strategii Rozwoju służącej poprawie jakości życia oraz różnicowania działalności na obszarach wiejskich.