Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Laury uczniów Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Piotrkowie Kujawskim
w 10-lecie Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi.

Konkurs literacki pod hasłem ,,Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania” cyklicznie organizowany jest przez TGP, które w 2009 roku uroczyście obchodzi swoje dziesięciolecie. Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły, będącej członkiem Towarzystwa od momentu jego powstania, odnoszą znaczące sukcesy.

28 września bieżącego roku troje uczniów zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu literackiego. Są nimi: Julita Wardęcka – II miejsce, Magdalena Sucharska – wyróżnienie, Robert Skonieczny – wyróżnienie. W swych pracach uczniowie wyrażali refleksje na temat, jakie miejsce w życiu współczesnego młodego człowieka zajmują takie wartości jak: godność rolnika, rodzina wiejska, ziemia, praca na roli, kultura i tradycja ludowa, przyroda. Nagrodzone wypracowania zostały opublikowane w formie pozycji książkowej.

Wyróżnieni uczniowie wraz z dyrektorem Jackiem Wiśniewskim oraz nauczycielami – opiekunami redagowanych prac p. Elżbietą Tretyn i p. Bożeną Paszkowską mieli zaszczyt odebrania nagród i dyplomów w gmachu Sejmu RP z rąk wicepremiera Waldemara Pawlaka, wicemarszałka Sejmu - Stefana Niesiołowskiego oraz opiekuna naukowego TPG dr hab. prof. KUL-u Krystyny Chałas.

W programie uroczystości jubileuszowych, które odbywały się w Sali Kolumnowej Sejmu, wręczono medale i odznaczenia osobom zasłużonym dla TGPzMMiW oraz dyrektorom szkół wyróżniających się w realizacji programu TGP. Wśród odznaczonych znalazł się dyrektor naszego gimnazjum mgr Jacek Wiśniewski.

Profesor Krystyna Chałas dokonała prezentacji dorobku Towarzystwa, którego nadrzędnym celem jest optymalizacja szans integralnego rozwoju i wychowania dziecka wiejskiego oraz podejmowanie działań mających na celu podniesienie rangi i pozycji społecznej gimnazjalistów z terenów wiejskich i małych miast.
Do największych osiągnięć zaliczyła:
- wysokie i dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych
- wzrastającą liczbę uczniów wybierających dalszą drogę kształcenia w szkołach maturalnych
-wydanie ośmiu pozycji książkowych prac uczniowskich ,,Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania
-rozwój naukowy młodzieży, prace badawcze uczniów z zakresu przyrody.

Jako opiekun naukowy pani Profesor przedstawiła nowe zadania, które będą wdrażane. Są nimi:
- budowanie innowacyjnych mikrosystemów wychowawczo - dydaktycznych klas
- organizowanie wakacyjnych obozów naukowych
- budowanie w szkołach centrów edukacji aksjologicznej
- organizowanie festiwali nauki, konkursów wiedzy i twórczości.

Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne gimnazjum cieszy fakt przynależności do tak prestiżowego Stowarzyszenia, raduje możliwość realizowania ambitnych zadań, a odnoszone sukcesy przynoszą satysfakcję nauczycielom i wymierne korzyści naszym uczniom. 

                                                                                                      E. Tretyn