Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum

Newsletter

belka
W dniach 14/15 lipca 2007 roku odbyły się XIII Dni Piotrkowa Kujawskiego
Obchody rozpoczęto „Piknikiem Familijnym” w Ośrodku Wczasowym w Połajewie.

Obchody rozpoczęto „Piknikiem Familijnym” w Ośrodku Wczasowym w Połajewie. Odbyły się tam indywidualne Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa R.S.W., w którym I miejsce w kategorii juniorów zajął Wiśniewski Adrian - 1863 pkt, w kategorii seniorów wygrał Kwiliński Włodzimierz - 6468 pkt.
Czołowe miejsca w Drużynowych Zawodach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski zdobyli:
     I miejsce: Drużyna Piotrków - 20630 pkt.
     II miejsce: Drużyna Zakrzewo - 15417 pkt.
     III miejsce: Drużyna Dobre - 8750 pkt.
Puchar Burmistrza w kategorii juniorów:
I miejsce zdobyła grupa z Piotrkowa Kuj. z ilością punktów 4213, II miejsce wywalczyło Zakrzewo -259 pkt.
Połajewska plaża stała się scenerią Turnieju Piłki Plażowej, w którym to uczestnicy walczyli o puchar Dyrektora MGOKSiR.

Karol Darowski

Zwycięzcą został TKKF Kujawiak, II miejsce wywalczyli „Chłopaki z Kentucky”, III miejsce zajął „Young Stars”. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.
Kolejną atrakcją był Turniej Strzelecki, w którym to uczestnicy strzelali z broni pneumatycznej.
Dyplomy i medale otrzymali:
I miejsce: Szczepan Robak 41/50
II miejsce: Jacek Kaźmierczak 39/50
III miejsce: Rafał Dorosz 37/50

Zespoły jednostki straży pożarnej oraz policji zaprezentowały sprzęt ratownictwa wodnego, sprzęt pożarniczy i wyposażenie policji.
Część artystyczna pikniku zaczęła się od konkursów, gier i zabaw dla dzieci, występów zespołów tanecznych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim. Potem barwnie zaprezentowali swój program artyści zespołu folklorystycznego „Piotrkowianie”. Występ gwiazdy wieczoru – Andrzeja Rybińskiego poprzedził koncert zespołu „Lidka i Adam”.
Atmosfera, jaką stworzył Andrzej Rybiński swoim występem spowodowała, że publiczność domagała się wielu bisów. Ostatnią atrakcją tego wieczoru była wspólna zabawa taneczna z udziałem zespołu „Relax”.

Drugi dzień tej dorocznej imprezy (niedziela) to gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Pierwsza część to „Sołtysiada”, która odbyła się na „Stadionie Miejskim” przy ulicy Kaliskiej w Piotrkowie Kujawskim. Głównymi konkurencjami były:
- Bieg na 60m chłopców:
    I miejsce - Krzysztof Siutkowski – 9,9 s,
    II miejsce - Dawid Dadzibóg – 10,2 s,
    III miejsce - Mateusz Kaczmarek – 10,5 s.
    II miejsce - Paweł Rybicki – 12,2 s,
    III miejsce - Daniel Kuligowski – 13,0 s.
    Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale.
Typowo męską konkurencją było pchnięcie kulą. Najlepszy okazał się Wojciech Mielcarek - 11,50 m, II miejsce - Piotr Laskowski – 11,20 m, III miejsce - Tomasz Mielcarek – 10,80 m. Za zajęte miejsce przyznano dyplomy i medale.
            Mężczyźni wykazać się mogli również w konkurencji podnoszenia 25 kg ciężarka. Najlepszy wynik (23 podniesienia) należał do Wiesława Lisieckiego, drugie miejsce (23 podniesienia) wywalczył Andrzej Laskowski, a trzecim w tej konkurencji był Mariusz Wojtczak (9 podniesień). Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.
Konkurs skoku w dal wyłonił zwycięzców, gdzie z wynikiem 5,15 m Łukasz Gawroński zajął I miejsce. II miejsce z wynikiem 4,85 m zajął Wojciech Mielcarek, a III miejsce należało do Mateusza Betlińskiego, który ukończył konkurs z wynikiem 4,80 m.
W przeciąganiu liny zmierzyły się dwie drużyny - z Łabędzina i z Dębołeki. Nagrodę w postaci skrzynki piwa wywalczyła drużyna z Dębołęki.
Wielką atrakcją imprezy był mecz Gwiazd Sołtysiady, w którym udział wzięły drużyny utworzone z najlepszych uczestników „Sołtysiady”.
W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski I miejsce wspólnymi siłami zdobyła formacja, w której skład wchodzili reprezentanci dwóch sołectw: Dębołęki i Szewc. II miejsce przypadło drużynie ze Zborowca. III miejsce zajęła drużyna stworzona z reprezentantów Lubsina, Rogalina i Szewc. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotrków Kujawski zwyciężyła drużyna z Łabędzina. II miejsce należało do zespołu z Nowej Wsi, a na III miejscu turniej ukończył zespół z Jerzyc. Za zajęte miejsca drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.
Rozegrany konkurs rzutów karnych wzbudził wiele emocji. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Łukasz Kocent, srebrnym medalem nagrodzona została Elżbieta Maniewska, a brązowy krążek otrzymał Wiesław Lisiecki.
Jednocześnie przy Remizie Straży Pożarnej rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

Krzysztof Kujawa

W tym czasie na scenie amfiteatru jako punkt programu – muzyka na dobry początek, zaprezentował się zespół „Optima” oraz nasza regionalna poetka Elżbieta Robakowska, która przedstawiła nam dzieje Piotrkowa Kujawskiego i zaprezentowała kilka swoich utworów literackich.
W rozegranych zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej najlepszym wynikiem poszczycić się mógł Marian Kardasz 45/50, II miejsce zajął Tomasz Paradziński 43/50, a III miejsce wystrzelał Przemysław Jędrzejewski.

Organizatorzy Pikniku Familijnego nie zapomnieli o najmłodszych. Zorganizowano dla nich różne gry i zabawy. Dopełnieniem części artystycznej był występ zespołów tanecznych działających przy MGOKSiR. Występ zespołu folklorystycznego „Piotrkowianie” przyciągnął starszą część publiczności. W trakcie trwania imprezy można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, poskakać na trampolinach oraz pojeździć na kucykach, gdzie najmilej przyjęty był mały źrebak o imieniu Fuks. W międzyczasie wysłuchaliśmy znanego parodysty Stana Tutaja oraz zespołu Equator. Wieczór uświetnił zespół Toples, który swoim show porwał publiczność, a ta domagała się wielu bisów. O godzinie 22:00 rozpoczęła się wspólna zabawa z udziałem zespołów „Sampler” i „Ray of Joy”. Nad spokojnym przebiegiem imprez czuwała profesjonalna ochrona.