Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum

belka
„Nasi Mistrzowie”...

Co można zrobić z małą piłeczką, paletką i stołem…? o tym przekonali nas uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Dębołęce.

W miesiącu styczniu 2013 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do gier drużynowych tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.

Mistrzami szkoły wśród dziewcząt zostały Rozalia Starosta i Oliwia Tunicka. Mistrzostwo wywalczyli Dominik Kardasz i Mateusz Lewandowski. Uczennice i uczniowie wystartowali w Turnieju Tenisa Stołowego w Piotrkowie Kujawskim, który wygrali. Zostali Mistrzami i Mistrzyniami Gminy Piotrków Kujawski oraz wywalczyli możliwość reprezentowania szkoły w rozgrywkach powiatowych. Startując w turnieju powiatowym, byliśmy przekonani, że na tym etapie rozgrywki zakończymy.

Po rozegraniu ostatniego seta okazało się, że dziewczęta w finale przegrały 2:3. Zajęły II miejsce w powiecie, ale niestety odpadły z dalszych rozgrywek, a chłopcy zwyciężyli nie tracąc seta. Z radością wróciliśmy do szkoły z dyplomami i pucharami.

Dominik Kardasz i Mateusz Lewandowski intensywnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do reprezentowania szkoły w dalszych zawodach, które odbyły się w marcu.

Nasi uczniowie walczyli w turnieju wojewódzkim i okręgowym z chłopcami z klubów, występujących w lidze, reprezentujących szkoły sportowe.

Po zakończeniu rozgrywek i ogłoszeniu wyników okazało się, że chłopcy wywalczyli w eliminacjach wojewódzkich II miejsce, a w okręgowych III. Sprawili nam nauczycielom oraz sobie wielką niespodziankę, zajmując tak wysokie miejsca. Cieszyliśmy się wszyscy. Szkoda tylko, że za nagrodami musieli chłopcy poczekać.

Dominikowi i Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.