Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Unikatowe zjawisko wśród koni - narodziny bliźniąt
W dniu szóstego maja 2009 roku o godzinie szóstej rano w Piotrkowie Kujawskim

doszło do wyjątkowych narodzin. Klacz „Bella” urodziła swoje pierwsze zdrowe i silne źrebięta - Bajkę i Bufinkę. Po ogierze „Maj” rasy zimnokrwistej. Wśród koni porody bliźniąt zdarzają się niezwykle rzadko, są ewenementem. Ciąża bliźniacza najczęściej kończy się poronieniem nawet jeżeli zostanie donoszona to zazwyczaj rodzą się z niej słabe źrebięta. Właścicielami zwierząt są: Aldona i Zdzisław Jędrzejewscy z Piotrkowa Kujawskiego. Szczęśliwi właściciele posiadają klacz od czterech lat. Zamiłowanie do koni pochodzi od właściciela Pana Zdzisława, który wyniósł je z domu rodzinnego.

Oprócz klaczy Państwo Jędrzejewscy posiadają dwuletniego konia o imieniu „Kubuś” który pokonuje już sam przeszkody o wysokości 1,5 m. Właściciele tłumaczą, że codzienne czyszczenie i czesanie koni oraz karmienie zwierząt zajmuje dużo czasu.

Przy opiece koni pomagają również Panowie Roman Błaszak i Michał Kłosiński, którzy jednocześnie zostali rodzicami chrzestnymi. Lekarz weterynarii Pan Bogdan Jarych stwierdził że w jego 26 -letniej praktyce zawodowej jest to jego czwarty przypadek, w którym na świat przyszły zdrowe i donoszone bliźniaki. Duża w tym zasługa właścicieli koni.