Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Majowe imprezy uczestników WTZ w Nowej Wsi
Maj jest miesiącem obfitującym w różnego rodzaju imprezy, spotkania integracyjne i pikniki.

Także w tym roku nie narzekaliśmy na brak atrakcji. Sprzyjająca pogoda oraz hojność naszych sponsorów umożliwiły nam wzięcie udziału w tych imprezach Nasze majowe eskapady zaczęliśmy od wyjazdu do Bydgoszczy na Obchody Dnia Godności Osobistej z Niepełnosprawnością Intelektualną, które przypadły na 5 maja br. Uroczystość ta połączona była z konkursem plastycznym o tematyce Moje Życie, w której udział wzięli również uczestnicy naszego warsztatu. Wśród wyróżnionych prac znalazły się obrazy naszych podopiecznych: Iwony Rakowskiej i Krzysztofa Maciołka.Dodatkową atrakcją był koncert Orkiestry Vita Activia z Gdańska w Filharmonii Pomorskiej im I. Paderewskiego.

Kolejną imprezę zorganizowaliśmy już sami w naszym WTZ- cie 21 maja br. Zbliżający się Dzień Matki był doskonałą okazją do spotkania się z mamami naszych podopiecznych. Na tą okazję uczestnicy naszego warsztatu przygotowali występ, który był podziękowaniem za trud włożony wychowanie, opiekę, miłość. Wiersze, piosenki prezentowane przez naszych podopiecznych wszystkim bardzo się podobały. Na twarzach wielu mam było widać wzruszenie i łzy. W duchu sportowej rywalizacji upłynął nam dzień 29 maja br., bowiem w tym dniu odbył się Miting Biegowy w Radziejowie. Jak co roku tak i w tym nasi uczestnicy wzięli udział w wielu konkurencjach biegowych. O tym, że jesteśmy silną drużyną niech świadczy fakt, iż nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w dyscyplinach, w których starowali, a drużynowo uplasowaliśmy się na miejscu drugim. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o to żeby impreza miała należytą oprawę.Dzień Integracji był ostatnią majową imprezą, w której wzięliśmy udział.

Uroczystość, ta odbyła się 30 maja br. w Gimnazjum w Piotrkowie Kuj. i obfitowała w wiele atrakcji. Jedną z nich był występ naszych podopiecznych, którzy zaprezentowali kujawiaka, zaśpiewali kilka piosenek i w humorystyczny sposób przedstawili koncert zespołu The Beatles. Miłym zaskoczeniem dla nas było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego zwycięzcą został uczestnik warsztatu Krzysztof Maciołek. Dzięki organizatorom można było też zobaczyć w akcji naszych strażaków.
Niebywałą atrakcją dla wielu z naszych uczestników była przejażdżka bryczką i quadem. W międzyczasie można było skosztować kiełbaskę z grilla, wypić kawę, zjeść ciastko.
Dziękujemy wszystkim za zaproszenia, miłą i przyjazną atmosferę.

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej