Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Rekordowa zbiórka na XVI Finale WOŚP w Piotrkowie Kujawskim.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła się na Dworcu PKP od wizyty „Specjalnego orkiestrowego pociągu”.

Do naszego Miasta oprócz ekipy TVP Bydgoszcz przyjechali również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, pracownicy PESA Bydgoszcz, kolejkarze oraz kilkuosobowa grupa miłośników kolei zrzeszonych w Bydgoskim Towarzystwie Przyjaciół Kolei. O godzinie 12:15 nastąpiło powitanie przybyłych gości przez licznie zgromadzonych mieszkańców Miasta i Gminy. W trakcie 20 minutowego pobytu odbywały się występy zespołu folklorystycznego „Piotrkowianie” wywiady, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz świetna zabawa i tańce.

O godz. 16:00 nastąpiło otwarcie głównej uroczystości, która odbywała się na Rynku Miejskim w Piotrkowie Kujawskim. Występy Szkół Podstawowych w Byczu i Dębołęce, kolędy w wykonaniu Orkiestry Dętej, oraz Klubu Seniora „Złota Jesień”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim, młodzież z Gimnazjum, oraz zespół muzyczny z MGOKSiR w Piotrkowie Kujawskim i dzieci z Przedszkola Samorządowego doprowadziły nas do licytacji gadżetów. Mieszkańcy nie zawiedli i dzięki nim z licytacji zebraliśmy kwotę 1000 zł. O godzinie 20:00 nastąpił Finał, a w nim pokaz sztucznych ogni, czyli „Światełko do nieba”.

O tej godzinie Rynek Miasta pękał w szwach. Na zakończenie imprezy zaprezentowały się dwa miłe akcenty. Występ nowego zespołu tańca nowoczesnego „Full Speed” oraz Koncert zespołu „EquatoR”. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pragnie serdecznie podziękować Policji za bardzo dobre zabezpieczenie imprezy na dworcu PKP, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowie Kujawskim, wolontariuszom, wszystkim występującym, licznie zgromadzonym mieszkańcom Miasta i Gminy, TVP 3 w Bydgoszczy oraz obsłudze technicznej za pomoc w realizacji imprezy.

Pragniemy poinformować, że został pobity rekord zebranych środków pieniężnych i w tym roku Miasto i Gmina Piotrków Kujawski zebrało kwotę 8606, 14 zł.  

Galeria zdjęć do pobrania - pobierz