Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Nowy radiowóz w Piotrkowie Kujawskim
W dniu 29.01.2007 r.o godzinie 13:00 na dziedzińcu kościoła parafialnego pw. św. Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu marki Renault Kangoo.

Władze samorządowe Miasta i Gminy Piotrków Kujawski wsparły i współuczestniczyły z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy finansowo w jego zakupie. Zgromadzonych gości, policjantów i mieszkańców powitał asp. Waldemar Dankowski Kierownik Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim, gospodarz dzisiejszej uroczystości.  Powiedział do zgromadzonych „dzisiejsza uroczystość to kolejny dowód poparcia i zaufania lokalnej społeczności miasta i gminy  do działań podejmowanych przez naszych policjantów”.
Uroczystego przekazania nowego radiowozu Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł. Insp. Sławomirowi Lewandowskiemu, Kierownikowi Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim, dokonał Burmistrz Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim Mirosław Skonieczny. Wręczając kluczyki - powiedział - „ na terenie miasta i gminy jest coraz bezpieczniej. Policja jest bardziej widoczna, a to już daje większe poczucie bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców, więc tym bardziej miło jest nam przekazać  kluczyki do tego auta, które będzie służyło miejscowym policjantom w codziennej służbie, dla jeszcze bardziej efektywnej służby,  dla społeczności lokalnej ”
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł insp. Sławomir Lewandowski, powiedział,  „W ostatnich dniach, to już druga po Osięcinach, uroczystość przekazania nowego radiowozu jednostkom Policji w garnizonie radziejowskim. Współdziałanie z lokalnymi samorządami owocuje coraz częściej wspieraniu podejmowanym działaniom, partycypowaniu  w kosztach utrzymania jednostek terenowych, zakupu paliwa czy w końcu, w zakupie radiowozów.  Pozyskany pojazd w sposób znaczący wpłynie na wzrost efektywności  i skuteczności działań oraz usprawni pracę piotrkowskich policjantów.  Świadczy to o przychylności i zrozumieniu i pomocy ze strony piotrkowskich samorządowców, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Piotrków Kujawski. To zaś w kontekście doposażenia posterunku w nowoczesny środek transportu, jest znakomitym przyczynkiem do dalszej poprawy skuteczności pracy miejscowych stróżów prawa.
Po uroczystym przekazaniu kluczyków, radiowóz poświęcił ksiądz Prałat Kazimierz Bocianowski Proboszcz piotrkowskiej parafii. Kierownik Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim asp. Waldemar Dankowski podziękował włodarzom i radnym miasta i gminy za dofinansowanie zakupu otrzymanego dziś radiowozu.