Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Podwójny pech złodzieja
Piotrków Kujawski ul. 1 Maja, 16 czerwca 2007 roku, około godz. 16:10

30-letni Krzysztof B. z Jerzyc gm. Piotrków Kujawski, będąc w stanie nietrzeźwości/ prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu/  przechodząc główną ulicą miasta, zainteresował się jednym z rowerów, stojących w pobliżu zakładu fryzjerskiego. Po krótkim namyśle, zabrał stamtąd czerwoną damkę, pospiesznie oddalając się z łupem w stronę parku przy ul. XXX Lecia PRL.
     Jednak w tym czasie przebywająca jedna z osób zauważyła tę kradzież. Błyskawicznie wieść dotarła do piotrkowskich policjantów, którzy akurat znajdując się blisko miejsca przestępstwa w bezpośrednim pościgu złapali złodzieja. Okazał się nim dobrze znany Krzysztof B. Pijanego przekonwojowano do policyjnego aresztu, rower zaś zwrócono właścicielce.
 
      W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że rower posiada policyjne oznakowanie.
16-letnia Justyna M. z Gradowa gm. Piotrków Kujawski, użytkowniczka, która w momencie kradzieży przyjechała na nim , powiedziała Jak to dobrze, że słysząc o tym, że na terenie naszego piotrkowskiego gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim odbędzie się znakowanie rowerów przez radziejowskich policjantów, po skonsultowaniu z rodzicami wykonałam tę czynność. Dziś wiem jakie to ważne gdy rower został mi skradziony. Oprócz wyglądu roweru, posiadając certyfikat- legitymację z unikatowymi numerami mogłam od razu je przekazać policjantom prowadzącym pościg za złodziejem.
      Gdy rower, odebrany złodziejowi, otrzymała z powrotem, po dojechaniu do miejsca zamieszkania,16-latka jak i rodzina była szczęśliwa z takiego szybkiego działania stróżów prawa. 
       Sierż. szt. Grzegorz Wodniak z PP w Piotrkowie Kujawskim, mówił po tym , udało się złapać złodzieja, odzyskać skradziony rower. Duże znaczenie przy tym wszystkim miała szybkość reakcji świadków przestępstwa, nie zwlekanie z powiadomieniem nas o tym fakcie. Cieszymy się, tym bardziej, że rower był oznakowany przez nas, sądzę, że to winno zachęcić wszystkich tych, którzy jeszcze nie oznakowali roweru, by jak najprędzej to uczynili. Już wiemy, iż kilka dni temu, ten sam złodziej, spod jednego ze sklepów skradł innemu mieszkańcowi miasta rower. Jednym z elementów ułatwiających kradzież rowerów, w dużej mierze jest lekkomyślność i niefrasobliwość ich właścicieli, którzy często pozostawiają rowery w miejscach publicznych bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Nie zawsze udaje się złapać złodzieja, jak dziś to miało miejsce, w momencie gdy jeszcze ma łup, więc lepiej samemu zadbać o prawidłowe i właściwe zabezpieczenie jednośladu, by nie prowokować do jego kradzieży.

Pamiętajmy, że każdy złodziej skorzysta z okazji, gdy zobaczy wysokiej klasy rower oparty o ścianę przy wejściu np. do sklepu a nie spięty łańcuchem czy też nie zabezpieczony w jakikolwiek inny sposób.
 
      Mama Justyny,  pani Anna M., po przesłuchaniu jej w tej sprawie, powiedziała - dziękuję piotrkowskim policjantom za profesjonalizm, szybkość działania, odzyskanie naszego jednośladu . Dla nas, mieszkańców okolic Piotrkowa Kujawskiego, mających kilka kilometrów od miasta, rower to jedyny szybki środek komunikacji np. w celu dojechania dzieci do szkoły, czy po zakupy. Jego strata to dodatkowy wydatek ale i problem w dostaniu się do miasta.
     Mam nadzieję, że złodziej,  który wyciągnął ręce po cudze mienie, gdy stanie przed sądem zostanie surowo ukarany. Ja zaś z całą rodziną życzę stróżom prawa tylko samych sukcesów w codziennej służbie w walce z przestępcami.  
 
 Po wytrzeźwieniu, 30-letni Krzysztof B. stanie przed sądem w ramach trybu doraźnego, jaki dot. m.in. przestępców złapanych na gorącym uczynku jego popełnienia lub bezpośrednim pościgu, co miało miejsce w tym przypadku.