Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Loty gołębi pocztowych
PZHGP to Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Organizacja działająca na naszym terenie, zajmująca się hodowlą gołębi pocztowych.

Jesteśmy sekcją hodowców, którzy należą do Oddziału Ślesin, Okręg Konin. Organizacja nasza, czyli sekcja Talarkowo z siedzibą w Piotrkowie Kujawskim zrzesza 27 członków na dzień 1.06.2010r. Działamy od 1966r. na zasadzie dobrowolności.
Zarząd sekcji to: Frontczak Marian- prezes, Zenon Bubacz- sekretarz oraz Irena Lisiecka- skarbnik. Nasza sekcja zawiera się w Oddziale, który liczy razem 200 członków i składa się łącznie z siedmiu sekcji. Nasze gołębie są transportowane na loty polskie i niemieckie specjalnym środkiem transportu, specjalnie do tego celu zakupionym i dostosowanym. Jest to samochód marki MAN z kabiną i dodatkową przyczepą. Sezon lotowy trwa od końca kwietnia do połowy września każdego roku i dzieli się na dwie tury. Pierwsza partia to loty gołębi dorosłych, które rozpoczynają się w bieżącym roku 1.05.10 lotem z Wronek, następnie odbyły się już loty: Drezdenko - 3.05.10, Chaszczo - 9.05.10, Neuruppin - 23.05.10. Wypuszczanie z tych miejscowości odbywały się kolejno o godzinach: I - 7.00, II- 12.40, III - 9.30, IV - 11.20. relację z wypuszczenia można obserwować w Internecie na filmie poniżej.  
Następne relacje z wypuszczenia gołębi będą systematycznie dostarczane po odbytych kolejno lotach.

Film - pobierz

                                                                               Wiesław Lisiecki